Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Fontanna w Parku Wilsona (w końcu) trysnęła {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Fontanna w Parku Wilsona (w końcu) trysnęła {WIDEO}
05-05-2010 14:03   Janusz Ludwiczak
Po dwóch latach przerwy w Parku Wilsona w końcu trysnęła fontanna.

Przez dwa lata w Parku Wilsona nie działała fontanna, która była atrakcją tego miejsca, a także miejscem, przy którym chciało spędzić się niemal cały dzień podczas upałów.

17 maja 2008 roku doszło do pożaru pompowni. Jednostka budżetowa miasta, jaką jest Palmiarnia Poznańska, a zarazem administrator Parku Wilsona w czerwcu zgłosiła zdarzenie wraz z rozczeniem do ubezpieczalni.
Zaproponowana w sierpniu 2008 roku przez firmę ubezpieczeniową kwota odszkodowania nei zaspokoiła roszczeń Palmiarni, która w sierpniu złożyła odwołanie. W wyniku pozytywnie zakończonych negocjacji w lutym 2009 roku przekazano kwotę z odszkodowania do budżetu miasta.

Dopiero w lipcu 2009 roku w budżecie miasta uwzględniono wniosek Palmiarni o odtworzenie pompowni fontanny w Parku Wilsona. Miesiąc później podpisano umowę z firmą Gael Sp. z o.o. na wykonanie prac odtworzeniowych. W październiku udało zakończyć się remont uszkodzonej w wyniku pożaru w maju 2008 roku pompowni fontanny. Wtedy też przeprowadzono pierwsze testy i komisyjne odebranie prac.

We wtorek, 27 kwietnia ponownie przeprowadzono testy i kontrole fontanny w Parku Wilsona, która działa bez zarzutów.

Pytanie tylko, czy to musiało trwać aż dwa lata?

Fontanna w Parku Wilsona powstała w 1929 roku, na Powszechną Wystawę Krajową (PeWuKę), początkowo była podświetlana nawet kolorowymi światłami.


Komentarze (2)

07-05-2010 18:33:26
max
Święte słowa, święte słowa. Wągrowski WON!!! Już się patrzeć na niego w WTK nie da. Jasne, bo przeszkadzają mu dzieci. Ale jakoś przy Nowym ZOO i w wielu innych zabytkowych polskich parkach (gdańska Oliwa, wrocławskie parki) place zabaw są i nie przeszkadzają. Gdzie jest ogród japoński, o którym tam 3-4 lata temu mówił p.Wągrowski???? Wybory co raz bliżej, jeśli wybierzecie Grobelnego to cóż, potem się nie dziwcie. Ten człowiek już dawno powinien być w domku na emeryturce.
06-05-2010 12:29:59
madzia
No niesłychanne, pan Wągrowski w końcu naprawił fontannę. Jednak z wypowiedzi w WTK dalej widać, że upiera się przy placu zabaw. Panie Wągrowski - ma Pan już tak sine włoski i tak źle wygląda, że naprawdę Park Wilsona i Palmiarnię czas powierzyć następcom...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: