Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Billa zamieni się w E.Leclerc-a - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Billa zamieni się w E.Leclerc-a
05-05-2010 12:09   Janusz Ludwiczak
Do końca roku hipermarket Billa przy zbiegu ulic Winklera i Głogowskiej zamieni się w supermarket sieci E.Leclerc. UOKiK wydał już zgodę na przejęcie sieci.

W sierpniu w artykule: E. Leclerc zastąpi Billę pisaliśmy o tym, że w miejscu otwartego we wrześniu 2007 roku supermarketu Billa pojawi się sklep wielkopowierzchniowy sieci E.Leclerc.

W związku z pozytywną decyzją UOKiK z 1 stycznia 2010 r. sieć E.Leclerc zostala formalnie właścicielem 25 supermarketów działających dotychczas pod szyldem Billa. Po doprowadzeniu przejętych sklepów do standardów E.Leclerc zaczną one działać pod tym szyldem sukcesywnie w przeciągu 2010 r. - czytamy na stronie francuskiej grupy handlowej E.Leclerc.

Oznacza to, że już wkrótce w Górczyńskim Centrum Handlowym przy zbiegu ulic Winklera i Głogowskiej otwarty we wrześniu 2007 roku hipermarket Billa zamieni się w sklep E.Leclerc.

Mimo, iż Billa jest najstarszą siecią handlową w Polsce (istnieje od 1991 roku), a jej siedziba mieści się w Poznaniu to dopiero w 2007 otwarto pierwszy sklep tej sieci w naszym mieście i to na Łazarzu - przy zbiegu ulic Winklera i Głogowskiej.

Do 2010 roku miało zostać otwartych 70 sklepów sieci Billa, udało się otworzyć jedynie 25. Firma ma też pewne problemy finansowe, dlatego sklepy zostały sprzedane francuskiej sieci Leclerc.

Pierwszy hipermarket sieci E.Leclerc powstał w 1995 roku. Aktualnie ta francuska grupa handlowa posiada 20 super i hipermarketów w 17 polskich miastach (m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach). W ubiegłym roku obroty sieci wyniosły 2,281 mld złotych, co dało wzrost klientów o 7%. Tym samym E.Leclerc jest piątą siecią w Polsce po Biedronce, Tesco, Carrefour i Real pod względem rozwoju i zysków.

W Górczyńskim Centum Handlowym do tej pory mieścił się hipermarket "Super Max", a później "Albert". Mieszcząca się obecnie "Billa" jest jedynym sklepem tej sieci w Poznaniu i działa od 12 września 2007 roku.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum

ZOBACZ TAKŻE: E. Leclerc zastąpi Billę

Komentarze (1)

24-06-2010 07:52:50
alibaba
zmiana nazwy by znów niw płacić podatku ale sciema przypomnijmy Max , potem super Max , Billa, i lelktronik hehehe == cojeszcze
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: