Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Tatry" zasiliły "piątkę" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Tatry" zasiliły "piątkę"
05-05-2010 11:18   Janusz Ludwiczak
Od maja na linii nr 5 kursują "Tatry". Niskopodłogowe tramwaje typu RT6N1, znane z częstych awarii kursować będą też na "trzynastce" - drugiej linii przebiegającej tym razem przez północy Łazarz.

Od 1 maja tabor linii nr 5 zasiliły dwa tramwaje typu "Tatra". Nadal "Tatry" kursować będą na "trzynastce" (w sumie po 2 wagony). Oznacza to, że z 10 posiadanych wagonów typu RT6N1 na ulice Poznania wyjeżdżać będą tylko 4. Pozostałe wozy mają być zastępowane uszkodzonymi.

"Tatra" jest jednym z najbardziej awaryjnych tramwajów. Była nawet taka sytuacja, że na ulice nie wyjechał żadnej z 10 tego typu tramwajów.
Przesunięcie "Tatr" na "piątkę" nastąpiło po skargach pasażerów z Grunwaldu, związanych z blokowaniem trasy tramwajowej w ciągu ulicy Grunwaldzkiej. Kursowanie "Tatr" po trasie linii nr 5 ma sprawić, że usuwanie ewentualnych awarii będzie prostsze, gdyż sieć tramwajowa na tej trasie jest gęściejsza.

To nie jedyna linia tramwajowa przebiegająca przez Łazarz, która jest obsługiwana "Tatrami". Od stycznia wozy te kursują na linii tramwajowej nr 13. Równocześnie z trasy "piętnastki" zniknęły tramwaje Combino, które kursują na linii nr 12.

"Piątka" jest drugą linią tramwajową kursującą w ulicy Głogowskiej obsługiwaną przez tabor niskopodłogowy (oprócz tego linia nr 14 obsługiwana jest w całości niskopodłogowymi tramwajami typu Combino), co powinno ułatwić życie starszym mieszkańcom Łazarza oraz matkom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym.

"Tatry" na Łazarzu to żadna nowość. Kilka lat temu podczas remontów kursowały m.in. na linii nr 7, 14 i 15, a także na "dwunastce", która jeździła objazdem przez Roosevelta, Głogowską i Hetmańską.

Tramwaje typu "Tatra" RT6N1 wyprodukowane zostały w latach 1993-1997 w zakładach ÈKD w Pradze w Czechach oraz w latach 1997-1998 w zakładach HCP w Poznaniu. Tramwaj w 63% jest niskopodłogowy i może pomieścić w sumie 309 pasażerów (w tym 46 miejsc jest siedzących). "Tatra" składa się z 3 członów, a jej maksymalna prędkość wynosi 80 km/h. Jej długość wynosi 26,2 m, a szerokość 3 m.


Komentarze (3)

06-05-2010 20:29:13
max
A ja się cieszę, przynajmniej mam tabor niskopodłogowy na 5tce.
06-05-2010 13:59:43
madzia
Ty no i uważaj, bo zaraz głos w tej sprawie weźmie Sławek i Cię pomęczy z formułkami o hałasie. Patrząc z jednej strony dostaliśmy tabor niskopodłogowy, z drugiej strony złom, bo inaczej tatr ująć nie można. Ciągle się psują. Bardzo dobrze, że wozić będzie nas Tramino, a nie Pumy.
06-05-2010 13:30:43
Larofan
o matko jedyna... niech te tatry puszcza gdziekolwiek tylko nie tutaj... ten rzezacy zlom robi tyle halasu ze nawet mysli nie slychac.. a jak zakreca to mozna osiwiec od piskow i zgrzytow.. juz wolalem holendry.. nawet helmuty sa przyjemniejsze w eksploatacji :(
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: