Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Majówka miejska odbyła się w Parku Wilsona {WIDEO, FOTO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Majówka miejska odbyła się w Parku Wilsona {WIDEO, FOTO}
05-05-2010 00:23   Janusz Ludwiczak
Majówka miejska pod hasłem "Majowa burza kulturalna" odbyła się w poniedziałek, w Parku Wilsona. W Muszli Koncertowej wystąpił m.in. zespół Arka Noego, Tomasz Grdeń oraz Chór Uniwersytecki. Dla całych rodzin z dziećmi przygotowano szereg atrakcji. Podczas majówki w Parku Wilsona mieszkańcy mogli poprzeć kandydaturę Poznania do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Pomimo deszczowej aury w poniedziałek do Parku Wilsona ściągnęły tłumy. Punktualnie o godz. 14 rozpoczęła się "Majowa burza kulturalna". W Muszli Koncertowej wystąpił zespół Arka Noego, a także Tomasz Grdeń - kontrabasista znany z programu "Mam Talent", Wojciech Grabek, Daga Gregorowicz i Chór Uniwersytecki.

Największą widownię zgromadziła Arka Noego pod sterami Roberta Fridricha. Zespół zaśpiewał m.in. takie przeboje jak "Taki duży, taki mały" czy "Sie je", ale też kilka nowszych swoich utworów.

Na przybyłych do Parku Wilsona, nie tylko tych najmłodszych czekało szereg zabaw, gier i konkursów: skakanki, hula hop, nauka chodzenia na szczudłach, nauka żonglowania talerzami, zabawy ruchowe, bańki mydlane, warsztaty bębniarskie, zabawy z chustą klanzy czy joga na trawie.

Majówka miejska po raz pierwszy odbyła się nie na Placu Wolności, jak miało to miejsce w latach ubiegłych, lecz na Łazarzu, w Parku Wilsona.
To było nasze marzenie już od dłuższego czasu. Wcześniej te majówki odbywały się na Placu Wolności. Park Wilsona jest takim naturalnym miejscem spacerów, spotkań, takim piknikowym miejscem w środku miasta, tak więc wydaje mi się, że jest to wymarzone miejsce na taką imprezę. - powiedziała Katarzyna Godlewska, Profile Poznań - biuro operatora Europejskiej Stolicy Kultury.

Podczas poniedziałkowej majówki w Parku Wilsona poznaniacy i przybyli spacerowicze mogli na zwoju papierusu złożyć podpis poparcia kandydatury Poznania do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.
Zapraszamy do składania podpisów popierających kandydaturę Poznania do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Jest to taki troszkę happeningowy sposób na zwrócenie uwagi mieszkańców, że Poznań stara się o ten ten tytuł. A przede wszystkim zapraszamy do składania głosów na międzynarodowej stronie internetowej: www.candidatecities.com, na której można oddawać głosy na nasze miasto, bo w tej chwili nie jest najlepiej. Jesteśmy na piątym miejscu. - mówi Katarzyna Godlewska z Profile Poznań - biuro operatora Europejskiej Stolicy Kultury.

To pierwsze z działań wspierania miasta do zdobycia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.
Zwój będzie stanowił dokumentację do wniosku, będzie sfotografowany i będzie stanowił załącznik. Takich akcji popierających miasto przewidujemy więcej. Chcemy, żeby poznańskie media i środowiska polityczne się zjednoczyły przy promocji kandydatury, bo Poznaniowi ten tytuł jest bardzo potrzebny. Jesteśmy miastem, które mówi się, że ma wszystko: bardzo rozwiniętą infrastrukturę sportową, mamy wielkie wydarzenia - powiedziała Katarzyna Godlewska z biura organizatora ESK.

A co jeśli Poznań zostanie Europejską Stolicą Kultury? Co nas będzie czekać za sześć lat?
To zależy tak naprawdę od poznaniaków przede wszystkim, dlatego, że w tej chwili trwa akcja zbierania pomysłów, która odbywa się na stronie www.2016poznan.pl. I to czym Poznań przywita gości z Europy albo co też zaoferuje dla swoich mieszkańców zależy od poznaniaków. Na pewno musi to być rok niezwykły.
W Essen, które jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury tych imprez, które się odbywają w miastach zagłębia rury jest kilkanaście tysięcy w skali roku
- dodaje Katarzyna Godlewska, Profile Poznań, biuro operatora Europejskiej Stolicy Kultury.

Do końca sierpnia wszystkie polskie miasta starające się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, a w sumie jest ich dziesięć (oprócz Poznania są to: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Łódź, Lublin, Szczecin, Toruń, Warszawa i Wrocław) muszą złożyć aplikacje z wnioskiem do Ministerstwa Kultury. Od września obradować będzie trzynastoosobowa komisja złożona z siedmiu przedstawicieli Unii Europejski i sześciu osób z Polski. W grudniu komisja zadecyduje, które miasta przejdą do drugiego etapu, w sumie będzie to od 2 do 4 miast. Zwycięzcy, którzy znajdą się w drugim etapie będą mieli dwa lata na uzupełnienie i wzbogacenie swojej oferty i programu.

Równocześnie o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016 walczy 15 hiszpańskich miast (Alcalá de Henares, Burgos, Cáceres, Kordowa, Cuenca, Oviedo-Gijón-Avilés - wspólnie, Pampeluna, San Sebastián, Santander, Segowia, Tarragona i Saragossa).


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ WIDEO

Komentarze (1)

05-05-2010 09:38:44
mama Patryka
Ale się bawiliśmy. Więcej takich majówek.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: