Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jubileuszowa Księga Pamiątkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jubileuszowa Księga Pamiątkowa
01-05-2010 11:04   Janusz Ludwiczak
Taki jubileusz zdarza się tylko raz: 110.rocznica przyłączenia Łazarza do Poznania. Warto wpisać się w karty historii, zaznaczyć ślad naszego istnienia. Dlatego z okazji urodzin Łazarza w Poznaniu przygotowaliśmy Jubileuszową Księgę Pamiątkową.

Równo miesiąc temu, 1 kwietnia minęła 110.rocznica przyłączenia Łazarza do Poznania. Tym sam ówczesna wieś Łazarz stała się dzielnicą miasta.

Z tej okazji już od marca organizujemy akcję zbierania pamiątek związanych z dzielnicą, które chcemy pokazać wszystkim mieszkańcom. Więcej w artykule: POZNAńSKI ŁAZARZ MA 110 LAT! - wydłużamy akcję zbierania pamiątek,wystawę otworzymy w 21.Dni Łazarza.

110.rocznica przyłączenia Łazarza do Poznania zdarza się tylko raz! Dlatego warto wpisać się w karty historii, zaznaczyć ślad naszego istnienia i pozostawić po sobie pamiątkę. W połowie kwietnia wpadliśmy na pomysł uczczenia tego jubileuszu i pozostawienia czegoś dla przyszłych pokoleń.

1 maja otwieramy JUBILEUSZOW¡ KSIęGę PAMI¡TKOW¡ w wersji internetowej.

Z okazji 110.rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania zachęcamy Mieszkańców (nie tylko Łazarzan) i Internautów do wpisania się do Jubileuszowej Księgi Pamiątkowej.

Jubileuszową Księgę Internetową otwieramy 1 maja, a wpisów można dokonywać do komentarzy poniżej (takie mamy możliwości techniczne). Jest to ułatwienie szczególnie dla dawnych mieszkańców Łazarza przebywających chociażby za granicą, a dobrze wiemy, że takich osób jest sporo (o czym świadczą nasze statystyki i otrzymywane od Państwa maile).

Jubileuszowa Księga Pamiątkowa otwarta będzie do końca łazarskiego roku jubileuszowego - 110.rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania.

Wpisz się do Jubileuszowej Księgi Pamiątkowej z okazji 110.rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania. Pozostaw po sobie ślad i pamiątkę dla przyszłych pokoleń:


Komentarze (3)

08-05-2010 07:28:54
sicilpol
Ja takze czuje sie ogromnie przywiazana do tej dzielnicy, zwlaszcza teraz, gdy tam juz nie mieszkam na stale i dopiero teraz wiem, co trace, ten niesamowity klimat Rynku Lazarskiego, sliczne i pelne historii uliczki, ktore z dnia na dzien pieknieja. Cale dziecinstwo i lata mlodziencze tam spedzilam i tego nie zaluje. Ta dzielnica ma swoja dusze i pewnie nigdy jej nie zatraci, gdyz dusza tej dzielnicy sa jej mieszkancy. Centrum Poznania, wygodnie usytuowana, wszedzie blisko. Dzieki portalowi, mozge z ciekawoscia sledzic wszelkie zmiany, nowosci, aktualnosci i byc na biezaco. Za kazdym razem chetnie tam wracam i spedzam tyle czasu ile tylko moge, w koncu to byla kiedys moja dzielnica...
02-05-2010 20:35:55
max
Jestem dumny, że mieszkam w tak pięknej dzielnicy, dzielnicy tętniącej życiem, dzielnicy posiadającej swoje skarby i zakamarki.
01-05-2010 11:12:45
REDAKCJA
Jestem dumny, że jestem Łazarzaninem. Mała ojczyzna, w której się urodziłem, w klinice św.Rodziny przy ul.Jarochowskiego, gdzie się uczyłem - w Szkole Podstawowej nr 90, gdzie zostałem ochrzczony i przyjąłem pierwszą komunię - w kościele Matki Boskiej Bolesnej, gdzie się leczyłem (przychodnia na Kasprzaka) i gdzie robiłem zakupy (Rynek Łazarski, Głogowska). Mimo iż na Łazarzu nie mieszkam już, to ciągle pozostanie sentyment i przywiązanie, do tak urokliwego miejsca, jakim jest fotografowanie kaczek w Parku Wilsona, słuchanie koncertów w Muszli Koncertowej, oglądanie tropikalnej roślinności w Parku Wilsona, podziwianie wjeżdżających i zjeżdżających tramwajów do zajezdni, tętniącego życia kulturalnego w Klubie "Krąg" czy MDK3, a także bijącego swoim rytem Rynku Łazarskiego i najważniejszej ulicy w dzielnicy - Głogowskiej. Prowadzenie portalu jeszcze bardziej przybliża mnie do Łazarza. Janusz Ludwiczak
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: