Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wawel Królów - Warszawa Prezydentów" - protest(owali) w obronie Wawelu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Wawel Królów - Warszawa Prezydentów" - protest(owali) w obronie Wawelu
18-04-2010 06:28   Janusz Ludwiczak
Ponad sto osób protestowało na Placu Wolności przeciwko pochówkowi zmarłemu tragicznie Prezydentowi Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką na Wawelu.

Demonstrujący wyrażali swój protest w ciszy, na spokojnie, bez emocji i skandowania. Mieli ze sobą jedynie transparenty: "Tragiczna śmierć nie czyni bohaterem" oraz "Wawel Królów - Warszawa Prezydentów".

Na Placu Wolności zebrała się też garstka zwolenników, którzy przynieśli ze sobą znicze i zapalili je na miejscu oddając część poległym ofiarom katastrofy.

Uczestnicy demonstracji protest zorganizowali po przez portal społecznościowy Facebook, na którym powstało już kilka grup. Największa "NIE dla pochowania Kaczyńskich na Wawelu" liczy prawie 50 tysięcy użytkowników (na stan: 18.04.2010 06:30). Podobna liczba użytkowników jest na grupie "NIE dla pochówku L.Kaczyńskiego na Wawelu" (7 430 członków) i "Powązki a nie Wawel" (7 930 członków).


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: