Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kobiety, kwiaty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kobiety, kwiaty
29-03-2010 01:02   Janusz Ludwiczak
W czwartek w Galerii "Krąg" odbył się wernisaż wystawy "Kobiety, kwiaty". Przez kilka najbliższych tygodni w Klubie Osiedlowym "Krąg" można oglądać 36 prac, które różnymi technikami (od akwareli i pasteli po obrazy olejne i akryle) wykonało prawie 20 autorów.

Jest to już kolejna wystawa Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej. W czwartek, 25 marca odbył się wernisaż wystawy "Kobiety, kwiaty". Ekspozycja przestawia w sumie 36 prac wykonanych przez 20 autorów różnymi technikami malarskimi: akwarelą, pastelami, akrylami. Są też obrazy olejne oraz jedna fotografia.

"Kwiaty towarzyszą człowiekowi od urodzenia, tej radości, po przez całe jego życie, aż do samego końca. I one wyrażają wiele uczuć - i miłość, i tęsknotę, i skromność, i nie winność" - powiedziała Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej na otwarciu wernisażu wystawy "Kobiety, kwiaty".

"Kobiety, kwiaty", czyli bardzo na czasie, bo to wiosna. O kobietach i kwiatach można w nieskończoność mówić, opowiadać, malować, pisać, grać, pisać wiersze, wszystko, wszystko. Próbowaliśmy część tych wrażeń i przemyśleń związanych z tym co uosabiają: miłość, cierpienie, tęsknotę, szczęście, radość, piękno, piękno młodości, świeżości. Więdnące kwiaty mówią o przemijaniu, ich kolory - czyli więzy kwiatów mówią o uczuciach ludzkich od zawsze. Tak jak można to określić franciszkańscy bracia mniejsi, którzy razem z nami tworzą tę ludzką rzeczywistość, w której żyjemy. Piękno młodości kobiety, ale także piękno wyryte czasem, zmarszczek, w których zawarte jest życie, doświadczenia, cierpienie, dobroć, poświęcenie, macierzyństwo i szereg, szereg uczuć, które są ludziom właśnie potrzebne. - powiedziała Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej

Wystawę "Kobiety, kwiaty" można oglądać do 20 kwietnia w Galerii "Krąg" przy ulicy Dmowskiego 37, w godzinach otwarcia Klubu Osiedlowego "Krąg".


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: