Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wielkanocne koszyczki, a w nich zajączki i króliczki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wielkanocne koszyczki, a w nich zajączki i króliczki
24-03-2010 10:53   Janusz Ludwiczak
Sobótka z Panią Izą - cykliczna impreza dla najmłodszych mieszkańców Łazarza odbyła się w Klubie Osiedlowym "Krąg". Tym razem tematem przewodnim sobótki była wiosna, zaś o wielkanocnych zwyczajach i tradycjach opowiadał kustosz Muzeum Etnograficznego Witold Przewoźny. Na najmłodszych czekały też liczne konkursy z nagrodami.


Mieliśmy przyjemność gościć dzieci z łazarskich szkół i przedszkoli. Dzieci było ok. 30. Tematem przewodnim była nadchodząca wiosna i Wielkanoc. Ideą imprez, które organizujemy jest przybliżanie dzieciom w najprostszy i najbardziej sympatyczny sposób zwyczajnych, tradycji związanych ze świętami i to kościelnymi i narodowymi, uświęconymi w tradycji, np. Andrzejki. Nie wszystkie dzieci tak do końca jeszcze wiedzą, po za tym nie wystarczy dzieciom powiedzieć raz, a ileś razy.
W ramach dekoracji przygotowaliśmy wszystkie rzeczy, które powinny znaleźć się elementy w naszych domach, na naszych stołach, typu baśki, zajączka i jajeczka.
Oprócz zaproszonego gościa, który mówił o zwyczajach wiosennych, np. topienie marzanny, przygotowaliśmy dla dzieci jajeczka, mogły sobie przygotować pisanki oraz wysiać pszenicę, z której wyrośnie im trawka. Były też różne rozmaite zabawy. Te półtorej godziny nam tak prędko zleciały, więc myślę, że było miło.
-

powiedziała Izabela Wysocka, instruktor kultoralno-oświatowy Klubu Osiedlowego "Krąg"

W najbliższą sobotę, 27 marca Klub Osiedlowy "Krąg" przygotował dla dzieci kolejną "Magiczną Sobotę". O godz. 16:00 Teatr Dudula przygotował dla najmłodszych spektakl "Bursztynowa Baśń". Wstęp wolny.


Fot: Klub Osiedlowy "Krąg (14-28), Janusz Ludwiczak (1-13)

Komentarze (6)

19-04-2012 18:10:02
ZAdowolonamama
19-04-2012 18:03:33 zadowolona mama Witam Państwa! Czytam owe wpisy i widzę,iż dotyczą teatru Dudula.Moje zdanie : SĄ REWELACYJNI!!! W przedszkolu u mojej córki prowadzili balik- wprost perfekcyjnie(i to nie tylko moje zdanie).Organizowali Zajączka- rewelacja!!!Niedawno teatr Dudula odwiedził dzieci w przedszkolu- z przedstawieniem.Poziom i treść spektaklu -BARDZO WYSOKA.!!! Przede wszystkim to prawdziwy teatr z aktami,gongami, światłami,efektami,urokliwą scenograą,muzyką cudowną ....tak ,jak powinno być.Teatr DUDULA przygotowuje dzieci do wyjścia do teatru ,opery...... SZKODA .Ze -lubiany przeze mnie klub KrAg- nie zaprasza tego teatru...i nie wiem dlaczego....różne domysłu zsię tu snują..... A teatr, którt non stop gości w kręgu- krokodyl...to niestety nie teatr, to jakies warsztaty teatrale..... To jest moje zdanie i nie tylo!!! Może rąg zaprosi ponownie Teatr Dudula z mądrą bajką,jjakie ci artyści mają w swoim repertuarze ! Pozdrawiam!
19-04-2012 18:03:33
zadowolona mama
Witam Państwa! Czytam owe wpisy i widzę,iż dotyczą teatru Dudula.Moje zdanie : SĄ REWELACYJNI!!! W przedszkolu u mojej córki prowadzili balik- wprost perfekcyjnie(i to nie tylko moje zdanie).Organizowali Zajączka- rewelacja!!!Niedawno teatr Dudula odwiedził dzieci w przedszkolu- z przedstawieniem.Poziom i treść spektaklu -BARDZO WYSOKA.!!! Przede wszystkim to prawdziwy teatr z aktami,gongami, światłami,efektami,urokliwą scenograą,muzyką cudowną ....tak ,jak powinno być.Teatr DUDULA przygotowuje dzieci do wyjścia do teatru ,opery...... SZKODA .Ze -lubiany przeze mnie klub KrAg- nie zaprasza tego teatru...i nie wiem dlaczego....różne domysłu zsię tu snują..... A teatr, którt non stop gości w kręgu- krokodyl...to niestety nie teatr, to jakies warsztaty teatrale..... To jest moje zdanie i nie tylo!!! Może rąg zaprosi ponownie Teatr Dudula z mądrą bajką,jjakie ci artyści mają w swoim repertuarze ! Pozdrawiam!
08-06-2010 17:43:22
duda
Dudulka OK
08-06-2010 14:19:17
Marianna
Moim zdaniem poziom artystyczny teatrzyku Dudula jest co najmniej kiepski. Moja córeczka była przerażona ... Niestety, ale daje się zauważyć, że przedstawienia teatrzyku Dudala są coraz gorsze, a przede wszystkim powodują strach u małych dzieci. Nie jest to tylko moje zdanie. Część rodziców, z którymi rozmawiałam na ten temat podziela moje zdanie. Z pewnością można poszukać inne teatrzyki, których przedstawienia nie powodują strachu u małych dzieci, a występy są na profesjonalnym poziomie. Ja i moja córeczka z pewnością nie pojawimy się już na „pokazach” teatrzyku Dudula!!!
02-05-2010 01:26:35
Rodzinka stałych bywalców tetralnych
Popieramy propozycję Mamy Piotrusia i Kasi! Nasze dzieci po prostu wchłaniają te przedstawienia....zresztą my-też. No i ten przekaz-lalka i puenta....zatem czekamy na następne przedstawienie teatrzyku Dudula! Pozdrawiamy kierownictwo!
16-04-2010 07:49:28
Mama Piotrusia i Kasi
Witam i tylko króciutko. Proszę zapraszać teatrzyk Dudula. To rzadkość w dzisiejszych czasach lalkowy teatr. Moje dzieci polubiły ten teatrzyk a mnie samej też przypomina dzieciństwo. Pozdrawiam kierownictwo i życzę sił w działaniu. M.K.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: