Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont na Reymonta. Nie ma przejazdu przez skrzyżowanie z Wyspiańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont na Reymonta. Nie ma przejazdu przez skrzyżowanie z Wyspiańskiego
09-07-2024 12:04   Janusz Ludwiczak
Kierowcy muszą uważać na utrudnienia nie tylko w rejonie Mostu Dworcowego. Na ulicy Reymonta prowadzony jest remont nawierzchni. Nie ma możliwości przejazdu przez skrzyżowanie z ul. Wyspiańskiego.

W ubiegły czwartek rozpoczęły się prace związane z remontem nawierzchni jezdni na ul. Reymonta, na odcinku od ronda Jeziorańskiego do skrzyżowania z Wyspiańskiego.

– Jest to kontynuacja prac z zeszłego roku, kiedy to przeprowadzono remont nawierzchni po zachodniej stronie ulicy Reymonta, na odcinku od Wyspiańskiego do Chociszewskiego wraz z remontem chodnika. Teraz prace prowadzone są na pozostałym odcinku – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

– W trakcie robót zerwana zostanie stara i już dość zniszczona nawierzchnia. W jej miejsce ułożona będzie nowa. Wymienione mają być również krawężniki. Zakres prac obejmuje także remont na skrzyżowaniu z ul. Wyspiańskiego. Dzięki temu będzie można w bardziej komfortowych warunkach poruszać się kolejną poznańską ulicą – wyjaśnia ZDM.

Ulica Reymonta jest przejezdna, ale obecnie ma możliwości przejazdu przez skrzyżowanie z ul. Wyspiańskiego – zarówno od ronda Jeziorańskiego w stronę Areny, jak i od Wyspiańskiego w lewo w Reymonta w kierunku Górczyna.

Co ciekawe remont wykorzystują też torowcy, gdzie prowadzone są prace na przejeździe tramwajowym.

– W kolejnym etapie zamknięty będzie lewy skrajny pas i częściowo środkowy pas zachodniej jezdni ul. Reymonta oraz lewoskręt w ul. Wyspiańskiego. W tym czasie wyjazd z ul. Wyspiańskiego możliwy będzie tylko w prawo, w stronę ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego – objaśnia Miejski Inżynier Ruchu.

Drogowcy zalecają objazd przez rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką i Grochowską. Remont, który potrwa dwa tygodnie (chyba, że wystąpią niekorzystne warunki atmosferyczne) będzie kosztować ok. 760 tysięcy złotych.

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie robót.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Nowy chodnik i nawierzchnia na Reymonta za ponad 4 mln zł

ZOBACZ TAKŻE: Kierowca wjechał w świeżo wylany beton remontowanego torowiska

ZOBACZ TAKŻE: Za ponad 5 mln zł wyremontują torowisko na Moście Dworcowym i przy Targach – ponad 2 miesiące utrudnień

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: