Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni złożyli ślubowanie i wybrali przewodniczących {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni złożyli ślubowanie i wybrali przewodniczących {►FILM}
08-07-2024 15:53   Janusz Ludwiczak
Podczas inauguracyjnej sesji, która odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Miasta Poznania nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz wybrała przewodniczącego, który został Amadeusz Smirnow. Z kolei Zarządem Osiedla pokieruje Andrzej Janowski.

19 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, którą 12 maja wybraliśmy na VIII kadencję do 2029 roku.

Na początku sesję prowadziła miejska radna Dorota Bonk-Hammermeister wraz z radnymi: Justyną Kuberką i Łukaszem Mikułą.

Po odczytaniu postanowienia Komisarza Wyborczego w sprawie stwierdzenia ważności łazarscy radni najpierw odebrali zaświadczenie o wyborcze, a następnie złożyli ślubowanie, którego treść brzmiała:
"Ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojego Osiedla i jego mieszkańców".
Radni wypowiadali słowo: "Ślubuję". Jedynie radny Roman Modrzyński dodał: "Tak mi dopomóż Bóg".

W dalszej części w tajnym głosowaniu wybrano Przewodniczącego Rady Osiedla Św. Łazarz. O stanowisko to ubiegał się Amadeusz Smirnow, który uzyskał 12 głosów, zaś druga kandydatka Magda Krawczyk otrzymała 9 głosów.

Następnie wybrano wiceprzewodniczących Rady Osiedla Św. Łazarz, którymi zostali: Filip Olszak (12 głosów) i Szymon Pawelczyk (12 głosów).

W trakcie pierwszej sesji łazarscy radni wybrali także, również w tajnym głosowaniu Zarząd Osiedla. Na przewodniczącego kandydowali: Agnieszka Michalak (9 głosów) i Andrzej Janowski (12 głosów), który będzie sprawował tą funkcję.

W dalszej części, w trzecim już tajnym głosowaniu Rada Osiedla Św. Łazarz wybrała zastępców przewodniczącego Zarządu Osiedla, którymi zostali: Marcin Pakuła (pierwszy zastępca) i Wojciech Koralewski (drugi zastępca), oraz skład prezydium: Olgę Adamczyk, Natalię Janowską, Wojciecha Kosiedowskiego i Dorotę Koszal na członków Zarządu.

Następnie łazarscy radni wyznaczenia przedstawicieli do komisji do spraw oceny i lustracji obiektów w ramach konkursu "Zielony Poznań": Sylwia Badzińska (przewodnicząca), Roman Modrzyński (zastępca), Michał Frankiewicz, Natalia Gielniak, Joanna Kamińska i Marcin Pakuła.

Podjęto też uchwałę w sprawie wydawania biuletynu – czasopisma osiedlowego "Na Łazarskim Fyrtlu", którego redaktorem naczelnym został Damian Marciniak, a w zespole redakcyjnym znaleźli się jeszcze radni: Sylwia Badzińska, Natalia Janowska, Andrzej Janowski, Joanna Kamińska, Wojciech Kosiedowski, Roman Modrzyński, Marcin Pakuła oraz Amadeusz Smirnow.

Na zakończenie pierwszego posiedzenia Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zmianę przeznaczenia środków celowych, naliczonych dla Osiedla, ujętych w planie finansowym Wydziału Oświaty (Szkoła Podstawowa nr 33) na 2024 rok.

– W związku z otwarciem dodatkowego czwartego oddziału klasy pierwszej i koniecznością dostosowania sali lekcyjnej na potrzeby sali informatycznej dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 33 poprosiła o wyrażenie zgody na zmianę przeznaczenia środków celowych naliczonych dla Osiedla w wysokości 30 tys. zł. Fundusze te zostaną przeznaczone na przygotowanie Sali informatycznej dla klas pierwszych – wyjaśnił Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Dziś (tj. w poniedziałek, 8 lipca) o godz. 18:30 w Szkole Podstawowej nr 33 odbędzie się 2. sesja, w trakcie której radni podejmą uchwałę w sprawie ustalenia harmonogramu sesji w 2024 roku oraz wyznaczenia przedstawicieli do kontaktu z Policją, Strażą Miejską oraz do udziału w pracach grupy programowej Inkubatora Kultury Pireus.

W harmonogramie sesji znalazło się również podjęcie uchwały w sprawie zaopiniowania projektu stałej organizacji ruchu na ul. Dmowskiego, a także w sprawie wniosku do Zarządu Dróg Miejskich o uwzględnienie w projekcie przebudowy skweru Eki z Małeki nawierzchni wodoprzepuszczalnych w części miejsc zaprojektowanych jako utwardzone.

Ponadto radni zajmą się dawnym posterunkiem policji przy ul. Wyspiańskiego 7 oraz podejmą opinię w sprawie lokalizacji kasyna gry przy ul. Wyspiańskiego 26 i Wyspiańskiego 26a.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja I (inauguracyjna) 19.06.2024 (1) - UCHWAŁY, WYNIKI GŁOSOWAŃ

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Oto nowa Rada Osiedla Św. Łazarz – znamy wyniki wyborów

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz zakończyła kadencję {RAPORT, ►FILM}

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: