Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za dwa lata popływamy przy Taborowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za dwa lata popływamy przy Taborowej
06-07-2024 06:30   Janusz Ludwiczak
Spółka Alstal Grupa Budowlana, która wybudowała Termy Maltańskie zrealizuje również projekt nowej krytej pływalni przy Taborowej. Inwestycja, która będzie kosztować ponad 36 mln zł ma być gotowa w 2026 roku.

W tym tygodniu spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wykonawcą, który wyburzy stary basen Olimpia i wybuduje od podstaw nową krytą pływalnię przy ul. Taborowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Manitiusa.

– W ciągu kilku najbliższych dni przekażemy wykonawcy plac budowy, więc prace w terenie rozpoczną się w tym miesiącu. W pierwszej kolejności konieczna będzie rozbiórka starej, zamkniętej przed laty pływalni Olimpia i hali sztuk walki. W ich miejscu powstanie nowy obiekt z dwoma basenami, saunami i niezbędnym zapleczem. Podobne pływalnie powstały już na osiedlach Piastowskim i Zwycięstwa – powiedziała Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jak już informowaliśmy dotychczasowa pływalnia Olimpia, która powstała w połowie lat 70. zostanie wyburzona, gdyż obiekt ten nie nadaje się już do użytkowania.

– Podczas ekspertyzy starej pływalni, przeprowadzonej w 2019 roku, stwierdzono zły stan techniczny budynku hali basenowej i m.in. ze względu na znaczne zniszczenia konstrukcji stropów nad piwnicą, więźby dachowej i zawilgocenie ścian został on zakwalifikowany do rozbiórki. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca dokona rozbiórki starych obiektów i w ich miejscu wybuduje nowoczesną pływalnię, dostosowaną również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także podziemny zbiornik retencyjny, który częściowo będzie zatrzymywał wody opadowe w obrębie działki – zapowiada Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Pod koniec kwietnia PIM rozstrzygnął przetarg na budowę nowej pływalni. Do ogłoszonego w marcu przetargu wpłynęło 8 ofert, które opiewały na kwoty od 36,2 mln zł aż do blisko 54,5 mln zł (54 469 926,24 zł). Inwestycję za kwotę nieco ponad 36 mln zł (36 254 634,09 zł brutto) zrealizuje spółka Alstal Grupa Budowlana, która wybudowała już Termy Maltańskie.

– Nowa kryta pływalnia będzie mogła być wykorzystywana nie tylko w codziennej rekreacji, ale też m.in. do organizacji lokalnych imprez pływackich i nauki pływania. W nowym budynku zaprojektowano basen o długości 25 m i szerokości 16 m, z którego jednocześnie będzie mogło korzystać nawet 96 osób, a także drugi, rekreacyjny, służący również do nauki pływania, składający się z dwóch połączonych niecek o wymiarach 5x9 m, mieszczący jednocześnie 30 osób. Powstanie też basen z hydromasażem. Użytkownicy będą mogli korzystać z przebieralni oraz natrysków i sanitariatów, sali rehabilitacji i fitness, zespołu saun, a także pomieszczeń odnowy biologicznej. Zaplanowano również miejsce na małą kawiarnię. Nowoczesna pływalnia będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Przewidziano także stosowne zaplecze. Swoje przestrzenie będzie miała administracja obiektu, instruktorzy, trenerzy i służby medyczne. Powstaną pomieszczenia magazynowe i gospodarcze, przeznaczone do obsługi infrastruktury technicznej. W sąsiedztwie budynku zostaną wybudowane jezdnie manewrowe, chodniki i 26 miejsc postojowych, w tym dwa przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Nasadzona zostanie nowa zieleń – graby, kosodrzewina i rozplenica japońska. Ponadto powstanie podziemny zbiornik retencyjny, który częściowo będzie zatrzymywał wody opadowe w obrębie działki
– informuje PIM.

Nowa pływalnia ma być gotowa za dwa lata, w pierwszej połowie 2026 roku.


Fot: Janusz Ludwiczak, Wiz: PIM/ATJ Architekci

ZOBACZ TAKŻE: Nieco ponad 44 tysięcy osób kąpało się w Parku Kasprowicza

ZOBACZ TAKŻE: Przy Szkole Podstawowej nr 69 za 5,5 mln zł powstanie hala judo

ZOBACZ TAKŻE: Kryta pływalnia nie powstanie w Parku Kasprowicza!

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: