Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza remont na Reymonta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rusza remont na Reymonta
03-07-2024 16:56   Janusz Ludwiczak
W czwartek rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni jezdni na ul. Reymonta, na odcinku od ronda Jeziorańskiego do skrzyżowania z Wyspiańskiego.

Jak informuje ZDM jest to kontynuacja prac z zeszłego roku, kiedy to przeprowadzono remont nawierzchni po zachodniej stronie ulicy Reymonta, na odcinku od Wyspiańskiego do Chociszewskiego wraz z remontem chodnika.

W czwartek, 4 lipca rozpoczną się prace na pozostałym odcinku – od ronda Jeziorańskiego do skrzyżowania z Wyspiańskiego.

– W trakcie robót zerwana zostanie stara i już dość zniszczona nawierzchnia. W jej miejsce ułożona będzie nowa. Wymienione mają być również krawężniki. Zakres prac obejmuje także remont na skrzyżowaniu z ul. Wyspiańskiego. Dzięki temu będzie można w bardziej komfortowych warunkach poruszać się kolejną poznańską ulicą – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Ulica Reymonta ma być przejezdna, a remont został podzielony na etapy.

– Na jezdni prowadzącej w kierunku południowym wprowadzona będzie czasowa organizacja ruchu. W pierwszym etapie nie będzie można poruszać się po prawym skrajnym i częściowo po środkowym pasie zachodniej jezdni ul. Reymonta na remontowanym odcinku – wyjaśnia Miejski Inżynier Ruchu.

W kolejnym etapie zamknięty będzie lewy skrajny pas i częściowo środkowy pas zachodniej jezdni ul. Reymonta oraz lewoskręt w ul. Wyspiańskiego. W tym czasie wyjazd z ul. Wyspiańskiego możliwy będzie tylko w prawo, w stronę ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Drogowcy zalecają objazd przez rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką i Grochowską. Remont, który potrwa dwa tygodnie (chyba, że wystąpią niekorzystne warunki atmosferyczne) będzie kosztować ok. 760 tysięcy złotych.

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie robót.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: