Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marsz Równości przejdzie północną częścią Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marsz Równości przejdzie północną częścią Łazarza
29-06-2024 06:13   Janusz Ludwiczak
Dziś już po raz 20. – tym razem ulicami Jeżyc, Ogrodów, Grunwaldu i północnego Łazarza przejdzie Marsz Równości. Po południu wystąpią chwilowe zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu tramwajów i autobusów.

Marsz Równości wyruszy o godz. 14:00 spod Zamku i następnie przejdzie ulicami: Fredry, Most Teatralny, Dąbrowskiego, Szpitalną, Grochowską i Marcelińską, po czym demonstracja dotrze na skraj Łazarza. Dalej trasa prowadzić będzie ulicami: Przybyszewskiego i Bukowską. Uczestnicy przejdą następnie przez Zeylanda, Zwierzyniecką, Rondo Kaponiera. Most Uniwersytecki i Św. Marcin pod Zamek.

W godz. od 12:00 do 18:00 należy spodziewać się utrudnień w centrum miasta, na Jeżycach, Ogrodach, Grunwaldzie i Łazarzu.

– Ruch tramwajowy na odcinku od Fredry do Mostu Teatralnego oraz ruch pojazdów na al. Niepodległości od ul. Libelta do ul. Św. Marcin zostanie wyłączony od godziny 12.00. Część linii autobusowych i tramwajowych kursujących w rejonie trasy przemarszu może zostać skierowana na trasy objazdowe lub kursować z opóźnieniem – informuje magistrat.

– Po godzinie 14.00 służby na bieżąco zamykać będą ulice na trasie przemarszu, co może czasowo uniemożliwić wyjazd zaparkowanym na nich pojazdom. Na trasie przemarszu mogą również występować czasowe wstrzymania komunikacji miejskiej – służby Nadzoru Ruchu MPK Poznań będą obecne na miejscu, aby reagować na zmieniającą się sytuację, w razie potrzeby kierując autobusy i tramwaje na trasy objazdowe. Osoby planujące podróż w godzinach trwania Marszu Równości, powinny uwzględnić powyższe zmiany i stosować się do poleceń służb kierujących ruchem – czytamy dalej w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE: Kilka tysięcy osób przeszło przez Łazarz w Marszu Równości {►FILMY, ◎GALERIA ZDJĘĆ}


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: