Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Sprintem po Parku Kasprowicza" – przedszkolaki wzięły udział w mini maratonie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Sprintem po Parku Kasprowicza" – przedszkolaki wzięły udział w mini maratonie
24-06-2024 00:56   Janusz Ludwiczak
Z okazji 34. Dni Łazarza przedszkolaki wzięły udział w mini-maratonie "Sprintem po Parku Kasprowicza", którego celem było propagowanie dbałości o sprawność ruchową najmłodszych, integrację rówieśniczą oraz propagowanie znajomości ciekawych i charakterystycznych miejsc dzielnicy Łazarz skierowanych do obecnych u przyszłych wychowanków przedszkola.

Przedszkolaki miały do pokonania dystans o długości kilkuset metrów alejkami Parku Kasprowicza.

– Bieg rozpoczął się w ogrodzie przedszkolnym rozgrzewką przy muzyce i przydzieleniem numerów startowych zawodnikom biorącym w nim udział. Dwie najstarsze grupy dziecięce - Smerfy i Piraci miały do przebiegnięcia dystans 700 metrów alejkami parku Kasprowicza, dwie młodsze grupy - Skrzaty i Pszczółki wraz z potencjalnymi kandydatami do przedszkola 300 metrów. Każdy z tor biegowy wzbogacony został kilkoma stacjami, na których zostały wyeksponowane prace plastyczne, wykonane przez dzieci z pobliskich przedszkoli, tj. Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki", Przedszkola nr 44, Przedszkola nr 8 i oczywiście Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki", w ramach wspólnej imprezy integracyjnej "Święto Polskiej Niezapominajki". Najmłodsi mieli za zadanie spróbować rozpoznać przedstawione budowle i miejsca i nazwać je, np. Palmiarnia, Park Wilsona, Rynek Łazarski, Arena, Park Kasprowicza, Dworzec, Targi Poznańskie, ulica Głogowska i wiele innych, a przy okazji wykonać ćwiczenia, które sami mogli zaproponować – wyjaśnia Sylwia Staniszewska, dyrektorka Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki".

Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal.

– Złożono też oficjalne przyrzeczenie o dbaniu i pamiętaniu o rodzimej dzielnicy i ponownym spotkaniu w tym wydaniu w przyszłym roku szkolnym – opowiada Sylwia Staniszewska z Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki".

Z kolei we wtorek, 18 czerwca, również w Przedszkolu nr 32 "Świerszykowe Nutki" odbyły się terenowe, wielkopowierzchniowe gry matematyczne w ramach edukacji outdoorowej pt. "Łazarskie łamigłówki Świerszczykowej Główki" w ogrodzie przedszkolnym.

– Propagowana była idea logicznego rozwiązywania zadań, współpracy zespołowej oraz integracji międzygrupowej jako wdrażania i przygotowania do abstrakcyjnego myślenia dzieci z łazarskiego przedszkola. Każda grupa miała do wykonania i do rozwiązania zespołowo po 6 łamigłówek, a były to: "Kółko i krzyżyk", "Klasy", "Rzuty do celu", "Zbijanie cyferek", "Aktywna zgaduj-zgadula", "Kolorowe figury". Starsze dzieci wspierały młodszych w wykonywaniu zadań a wspólna taneczna zabawa zwieńczyła inicjatywę całej społeczności lokalnej i podsumowała kilkudniowe obchody Dni Łazarza – podsumowuje Sylwia Staniszewska.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: