Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstał mural przedstawiający Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstał mural przedstawiający Łazarz
16-06-2024 03:41   Janusz Ludwiczak
Na ścianie bloku przy zbiegu ulic Dmowskiego i Stablewskiego z okazji Dni Łazarza powstał mural, na którym znajduje się Arena, bimby, kamienice przy Rynku Łazarskim oraz Park Kasprowicza. Na ogromnym malowidle jest też kaktus, który ma symbolizować Palmiarnię.

Mural zaczął powstawać pod koniec maja, a można go zobaczyć już od poniedziałku, gdy zostały zdjęte rusztowania. Jego odsłonięcie nastąpiło w czwartek, gdy ulicą Dmowskiego szła Parada Łazarska.

– Kilka lat temu w ramach projektu "Fyrtle" powstały grafiki dla wszystkich poznańskich osiedli. Autor grafiki, Grzegorz Myćka przedstawił Łazarz z Areną, kamienicami, Parkiem Kasprowicza i kaktusem, który symbolizuje Palmiarnię. Uznaliśmy, że dobrym pomysłem byłoby przeniesienie tej grafiki na mural, który powstał dzięki współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową"Grunwald". Chcieliśmy, by ten mural powstał na Dni Łazarza i cieszył oczy mieszkańców przez kolejne lata – mówi w rozmowie z portalem Lazarz.pl Andrzej Janowski z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Mural znajduje się na ścianie bloku przy ul. Stablewskiego 10-16 (na rogu Dmowskiego). Autorem projektu jest Grzegorz Myćka.

Wykonanie muralu kosztowało blisko 40 tysięcy złotych, z czego 16 tys. zł przekazała Rada Osiedla Św. Łazarz, pozostałe środki dołożył Gabinet Prezydenta.

Rada Osiedla Św. Łazarz ma już pomysły na kolejne murale, które mają powstać na ścianie kolejnych z bloków.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: