Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Barwna parada już po raz 17. przeszła ulicami Łazarza {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Barwna parada już po raz 17. przeszła ulicami Łazarza {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
16-06-2024 00:13   Janusz Ludwiczak
Defilada orkiestry dętej z mażoretkami, przejazd zabytkowych aut, m.in. Warszawy, Fiata 1500 Spider i Forda Taunus, a także kuglarze na szczudłach, maskotka pandy, tancerze Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Wielkopolanie", uczniowie szkół i sami mieszkańcy przemaszerowali w Paradzie Łazarskiej, która już po raz 17. przeszła m.in. ulicą Głogowską na otwarcie 34. Dni Łazarza.

Parada Łazarska rozpoczęła coroczne Dni Łazarza. To największe i najstarsze dzielnicowe święto organizowane jest od 1987 roku.

Tegoroczny pochód wyruszył spod Areny i przeszedł ulicami: Wyspiańskiego, Głogowską, Potockiej i Dmowskiego na Rynek Łazarski.

Na czele barwnego korowodu jechały zabytkowe samochody – nie zabrakło m.in. Warszawy 204p, Fiata 1500 Spider czy Forda Taunus. Był też Polonez.

Podchód odbył się przy akompaniamencie Obornickiej Orkiestry Dętej i występie tanecznym młodych mażoretek. Nie zabrakło też harcerzy, maskotki pandy, kuglarzy na szczudłach, przedszkolaków, uczniów łazarskich szkół czy dzieci w strojach ludowych z Zespołu Folklorystycznego "Wielkopolanie" z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

Zanim Parada Łazarska dotarła na Rynek Łazarski, wcześniej nastąpił przystanek przy bloku na rogu ulic Dmowskiego i Stablewskiego. To na ścianie tego budynku uroczyście dokonano odsłonięcia muralu "Łazarz", którego autorem jest Grzegorz Myćka, a powstał on z inicjatywy Rady Osiedla Św. Łazarz – jednostki pomocniczej miasta Poznania, przy wsparciu Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" i Urzędu Miasta Poznania".

Tuż po godz. 18 na Rynku Łazarskim, po wystrzeleniu konfetti nastąpiło uroczyste otwarcie 34. Dni Łazarza oraz "Łazarskiego Lata". W ceremonii uczestniczył m.in. Janusz Heller, który jest pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem tego największego i najstarszego dzielnicowego święta w Poznania, którego początki sięgają 1987 roku.

Szczegółowy program 34. Dni Łazarza można znaleźć w naszym serwisie specjalnym na stronie www.34dni.lazarz.pl lub pobrać w formacie PDF

Paradę Łazarską transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo na naszym profilu. Poniżej filmowe relacje:


Fot: Janusz Ludwiczak (1-69), Andrzej Radwański (70-79)

SERWIS SPECJALNY
www.34dni.lazarz.pl

[serwis informacyjny]

[program 34.Dni Łazarza]

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: