Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim pokażą "Moulin Rouge" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim pokażą "Moulin Rouge"
07-06-2024 09:45   Janusz Ludwiczak
W sobotni wieczór na Rynku Łazarskim znów pojawi się kino plenerowe. Tym razem będzie można zobaczyć film "Moulin Rouge" w reżyserii Baza Luhrmanna.

– Australijski reżyser Baz Luhrmann po sukcesie „Romea i Julii” (1996), sfilmowanego w poetyce telewizyjnej stacji MTV, zamierzył się na ekranizację operetki „Orfeusz w piekle” Jakuba Offenbacha, będącej parodią opery serio. W „Moulin Rouge!” odrzucił warstwę muzyczną, pozostawił jednak zarys fabuły – opowieść o powstaniu spektaklu, będącego odzwierciedleniem historii zza kulis teatru. Całość akcji umieścił w paryskiej Belle Epoque przełomu XIX i XX wieku, oparł się wizualnej atrakcyjności tamtych czasów, ale zilustrował fabułę muzyką na wskroś współczesną – od kankana po utwory Beatlesów, Queen, Stinga, Madonny i Nirvany. Muzyka stałą się elementem rytmizującym nie tylko fabułę, ale i poszczególne fragmenty filmu – od scen baletowych, poprzez muzyczne duety aż do olśniewającego finału, będącego z jednej strony wielkim hołdem dla tradycji teatru muzycznego (i hollywoodzkiego) musicalu, z drugiej zaś wielką manifestacją wyobraźni Luhrmanna i możliwości współczesnego kina, zgodnych z regułami postmodernizmu. Dynamiczny, skrzący się humorem i dobrą muzyką „Moulin Rouge!” był nominowany w ośmiu kategoriach do Oscara (w tym za film roku), uzyskał zaś statuetkę za dekoracje i kostiumy. Jest także laureatem trzech Złotych Globów – za film muzyczny, muzykę i kreację Nicole Kidman, oraz trzech nagród BAFTA (z dwunastu nominacji) – za muzykę, dźwięk i rolę Jima Broadbenta – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Film "Moulin Rouge" będzie można zobaczyć na Rynku Łazarskim w sobotę. Początek o godz. 21:45. Wstęp bezpłatny.


Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń można znaleźć jak zawsze w naszej "niezapominajce" – www.niezapominajka.lazarz.pl.


Fot: Andrzej Radwański

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: