Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Krąg" i MDK3 zorganizowały wspólnie Przegląd Piosenek Poznańskich Wokalistów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Krąg" i MDK3 zorganizowały wspólnie Przegląd Piosenek Poznańskich Wokalistów
07-06-2024 09:10   Janusz Ludwiczak
Z okazji zbliżających się 34. Dni Łazarza Klub Osiedlowy "Krąg" wraz z Młodzieżowym Domem Kultury zorganizowały Przegląd Piosenek Poznańskich Wokalistów, którego celem była popularyzacja utworów poznańskich wokalistów oraz rozwijanie zainteresowań kulturą muzyczną i wokalną.

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie swego talentu wokalnego poprzez wykonanie jednej wybranej piosenki z repertuaru poznańskich piosenkarek i piosenkarzy. Wokaliści mieli do wyboru utwory m.in. Anny Jantar, Haliny Frąckowiak, Hanny Banaszak, Urszuli Sipińskiej, Małgorzaty Ostrowskiej, Sylwii Grzeszczak, Kasii Klich, Krzysztofa Antkowiaka czy Krzysztofa Grabowskiego – "Grabarza".

23 maja na scenie w domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" wystąpiły osoby dorosłe od 20. roku życia i seniorzy, dzień później zaprezentowali się najmłodsi w wieku od 14 do 19 lat.

– W kategorii wiekowej 14-19 lat Grand Prix otrzymała Kalina Rogoża, która zaśpiewała utwór "Dla Ciebie jestem sobą". Ponadto wyróżnienia otrzymali: Agata Kubiak "Moknie w deszczu diabeł"), Magdalena Flis ("Tylko mnie poproś do tańca"), Zuzanna Karczewska ("Samba przed rozstaniem"), zaś nagrodę dyrektora otrzymała Lena Baranowska za utwór "Mały Elf" – wyjaśnia Marta Kostanciak z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

– W kategorii wiekowej 20+ i seniorzy Grand Prix przyznano Joannie Jóźwiak za wykonanie piosenki "Gołębi puch". Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Płokarz – "Tylko mnie poproś do tańca", Jakub Wojsa – "Dorosłe dzieci" oraz Joanna Kostrzyńska–Nowak – "Meluzyna" – dodaje Marta Kostanciak.

Dodajmy, że w ubiegłym roku w ramach 33. Dni Łazarza Klub "Krąg" wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury nr 3 zorganizowali Poznański Przegląd Piosenek Anny Jantar.

Tegoroczne, już 34. Dni Łazarza rozpoczną się w czwartek, 13 czerwca, a więcej szczegółów będzie można znaleźć w naszym serwisie specjalnym na stronie www.34dni.lazarz.pl.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: