Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MTP mają już 103 lata i nadal są liderem w Polsce - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MTP mają już 103 lata i nadal są liderem w Polsce
06-06-2024 00:26   redakcja, MTP
Międzynarodowe Targi Poznańskie są lidem w rankingu ośrodków targowych i konferencyjnych w Polsce – wynika z najnowszego raportu Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Z okazji przypadającego w środę Światowego Dnia Targów na MTP zaprezentowany został najnowszy raport "Rynek targowy w Polsce", który przygotowała Polska Izba Przemysłu Targowego.

Wśród wniosków, które płyną z raportu wynika m.in., że zwiedzający chętnie uczestniczą w wydarzeniach i eventach, firmy widzą korzyści z uczestnictwa w targach i konferencjach, zapotrzebowanie na bezpośredni kontakt i wymianę wiedzy jest ogromne, a sektor targowy, mimo globalnych i lokalnych wyzwań rozwija się.

W 2023 roku zorganizowano 121 targów, a wielkość wynajętej powierzchni wystawienniczej wzrosła znacząco, osiągając 130% stanu z roku poprzedniego. W zakresie frekwencji w 2023 roku obserwujemy wyraźny wzrost zarówno liczby wystawców ogółem, jak i zwiedzających. Liczba wystawców ogółem wzrosła w stosunku do roku 2022 o 21%, podczas gdy liczba wystawców międzynarodowych zwiększyła się o 38%.

– Polski rynek targowy charakteryzuje się bogatą ofertą wydarzeń branżowych dla klienta indywidualnego, które odbywają się w różnych częściach kraju. Dzięki strategicznemu położeniu, Polska przyciąga zarówno wystawców, jak i odwiedzających z całej Europy oraz innych części świata, co sprzyja międzynarodowej współpracy oraz promocji polskiej gospodarki. Dynamika rozwoju oraz różnorodność organizowanych wydarzeń świadczą o silnej pozycji Polski jako centrum targowego Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Tomasz Kobierski Prezes Zarządu Grupy MTP i Prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Polska branża targowa, mimo licznych wyzwań, takich jak pandemia, zdołała się utrzymać i wykazuje silne tendencje wzrostowe. Jest to widoczne zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Polskie firmy zajmujące się w Europie projektowaniem i aranżacją stoisk targowych na całym świecie, a zwłaszcza w Europie są potentatem w tej branży.

– Blisko 100 tysięcy osób jest zatrudnionych w tym sektorze gospodarki, to nie tylko firmy specjalizujące się w projektowaniu, ale to również rzesza firm współpracujących z targami. Mam tutaj na myśli producentów mebli, czy firmy zajmujące się produkcją komponentów do budowania ekspozycji targowych. Polskie firmy wystawiennicze są bardzo nowoczesne, oferują klientom coraz wyższy poziom usług, nowoczesny sprzęt multimedialny i kompleksową zabudowę i obsługę stoisk – mówi Krzysztof Szofer, wiceprezes spółki BWS Expo.

W wydarzeniach targowych w Poznaniu w 2023 roku wzięło udział ponad 675 tysięcy zwiedzających – liczba ta dotyczy jedynie audytowanych imprez targowych. Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują także kongresy, konferencje, spektakle teatralne, wydarzenia kulturalne, koncerty i wydarzenia sportowe, co podnosi całkowitą liczbę odwiedzających do ponad 1,3 miliona osób.

– Praca wielu osób spowodowała, że Grupa MTP i Międzynarodowe Targi Poznańskie są po raz kolejny liderem w rankingu Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Rok 2023 był dla Targów Poznańskich bardzo wymagający, ze względu na wojnę w Ukrainie oraz skutki pandemii, ale jesteśmy pełni optymizmu, ponieważ branża targowa rozwija się i mamy przed sobą bardzo dobre perspektywy. Wierzymy, że w następnych latach wrócimy do bardzo mocnej i twórczej działalności branży targowej w Polsce – podkreśla Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

5 czerwca branża targowa na całym świecie obchodzi Światowy Dzień Targów. To święto wszystkich osób pracujących w przemyśle targowym i powód do rozmowy na temat znaczenia przemysłu spotkań we współczesnym świecie. Tegoroczne święto Global Exhibition Day obchodzone jest pod hasłem „Targi są katalizatorem zrównoważonej przyszłości”, bo to właśnie zrównoważony rozwój jest obecnie jednym z najważniejszych wyzwań, które stoją przed branżą. W tym roku obchodzona jest już dziewiąta edycja wydarzenia, ustanowionego przez Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego UFI.

Dodajmy, że poznańskie Targi w tym roku obchodzą 103. urodziny. Wszystko zaczęło się dokładnie 28 maja 1921 roku, kiedy to z inicjatywy lokalnych kupców odbył się Pierwszy Targ Poznański – wystawa o charakterze krajowym. Międzynarodowe Targi Poznańskie są do dziś jednym z najdłuższej działających targów w Europie. Każdego roku w 16 pawilonach, na powierzchni 110 tys. m kw. organizowanych jest tutaj ponad 80 imprez i wystaw rocznych.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: