Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Milion dla Krzesin, Pokrzywna i Garaszewa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Milion dla Krzesin, Pokrzywna i Garaszewa
16-05-2024 05:12   Janusz Ludwiczak
Wracamy jeszcze do wyborów osiedlowych. Najwyższa frekwencja w Poznaniu była na osiedlu Krzesiny-Pokrzywny-Garaszewo i wyniosła tam 37,65% i to właśnie tam trafi milion złotych.

Jak już informowaliśmy w niedzielnych wyborach osiedlowych na Łazarzu zagłosował co 16 mieszkaniec. Frekwencja w głosowaniu na Łazarzu wyniosła zaledwie 6,17%. Do urn poszło tylko 1 362 osób spośród 22 090 uprawnionych do głosowania. Dla porównania w poprzednich wyborach, które odbyły się w marcu 2019 roku frekwencja była porównywalna i wyniosła 6,09%.

W całym Poznaniu frekwencja też nie była powalająca – wyniosła 9,05% i była porównywalna do tej z poprzednich wyborów osiedlowych w 2019 r., gdy wyniosła 9,86%.

Najniższa frekwencja była na osiedlu Grunwald Północ (Świt), w okręgu I – 3,8% oraz na Jeżycach – 4%.

Z kolei najwyższa frekwencja byłą na osiedlu Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo – 37,65%. I to właśnie tam trafi milion złotych.

Jak już informowaliśmy miasto ogłosiło konkurs na najwyższą frekwencję. Zwycięskie osiedle otrzyma do swojej dyspozycji dodatkowy milion złotych z miejskiego budżetu.

– Radni osiedlowi to dla Miasta ważni partnerzy. Nowe drogi, skwery czy miejsca rekreacji - każde tego typu przedsięwzięcie powstaje przy ich udziale. To oni są najbliżej lokalnych potrzeb i problemów, dlatego gorąco zachęcam, aby 12 maja oddać głos na osoby, które będą nas reprezentować w radach osiedli. Dodatkową motywacją niech będzie rywalizacja między fyrtlami. Osiedle z najwyższą frekwencją otrzyma w nagrodę milion złotych – wyjaśnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Radni z Krzesin, Pokrzywna i Garaszewa dodatkowy milion złotych będą mogli przeznaczyć na wskazaną przez siebie inwestycję, która będzie służyć mieszkańcom. Środki te mają trafić m.in. na budowę chodników.

– Największe zapotrzebowanie na naszym osiedlu to są chodniki, drogi i oświetlenie – powiedział Mariusz Szklendak z Rady Osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: