Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od "Dzisiaj w Betlejem" do "White Christmas" – chór Dolorosa zaśpiewał kolędy {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od "Dzisiaj w Betlejem" do "White Christmas" – chór Dolorosa zaśpiewał kolędy {►FILM}
17-01-2024 06:04   Janusz Ludwiczak
Znane kolędy, a także pieśni: "Serca ludzkie", "Dalej chłopy", "Hola, hola pasterze z pola" czy popularne "White Christmas" zaśpiewał Chór "Dolorosa" podczas niedzielnego koncertu, który odbył się kościele Matki Boskiej Bolesnej przy Głogowskiej.

Podczas godzinnego koncertu Chór "Dolorosa" zaśpiewał znane kolędy takie jak: "Dzisiaj w Betlejem", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Gdy śliczna Panna" czy "W żłobie leży", ale także kolędy mniej znane i zapomniane: "Kołysanka Matki Bożej", "Hola, hola pasterze z pola", " Serca ludzkie", "Święta Panienka" i "Dalej chłopy".

Nie zabrakło też słynnego "White Christmas". Utwór ten został napisany w 1941 roku przez kompozytora i tekściarza rosyjsko-żydowskiego pochodzenia Irvinga Berlina.

Chór "Dolorosa" został założony przez śp. ks. Janusza Piotrowskiego 5 listopada 1985 roku, a po raz pierwszy wystąpił miesiąc później, 12 grudnia w trakcie mszy świętej w kościele Matki Boskiej Bolesnej. Początkowo występował pod nazwą "Adoramus". Jego nazwę wybrano drogą głosowania. Jednak w 1999 roku dokonano jego zmiany na "Dolorosa". W ten sposób chór zaczerpnął nazwę z pieśni o patronce swojego kościoła " Stała Matka Boleściwa - Stabat Mater Dolorosa".

"Dolorosa" jest czterogłosowym chórem mieszanym, składa się z 12 sopranów , 11 altów , 6 tenorów i 8 basów.

Podczas koncertu podziękowano Irenie Staniszewskiej, która w chórze "Dolorosa" śpiewa od samego początku.

Z kolei w najbliższą niedzielę ok. godz. 15:45 w kościele Matki Boskiej Bolesnej odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chórku dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka".


Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń można znaleźć jak zawsze w naszej "niezapominajce" – www.niezapominajka.lazarz.pl.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: