Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"(Po)świątecznie" {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"(Po)świątecznie" {►FILM}
17-01-2024 03:53   Janusz Ludwiczak
Polskie kolędy w ciekawych i nietypowych aranżacjach zaśpiewał Chór mieszany Metrum z Gniezna, który świętuje jubileusz 40-lecia.

W sobotni wieczór w Klubie Osiedlowym "Krąg" z koncertem zatytułowanym "(Po)świątecznie" wystąpił Chór mieszkany "Metrum" z Gniezna, prowadzony przez Barbarę Krenz.

Podczas koncertu publiczność mogła wysłuchać polskie kolędy w nowych i nietypowych aranżacjach.

Chór mieszany "Metrum" powstał w 1983 r. w Gnieźnie. Przez 40 lat istnienia zespół odbył wiele koncertów i zdobył wiele nagród podczas festiwali i konkursów chóralnych w kraju i za granicą, zdobywając m.in. III miejsce i Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie kolędy tradycyjnej na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w 2003 r., "Srebrne Pasmo" na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze w 2006 r., czy I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi w 2007 r. Ponadto chór "Metrum" ma na swoim koncie wiele nagród specjalnych i może się pochwalić tytułem "Najlepszego Dyrygenta".

W repertuarze chóru mieszanego "Metrum" oprócz kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych różnych narodów znajdują się utwory a cappella z gatunku współczesnej muzyki religijnej i świeckiej, negro spirituals, opracowania standardów jazzowych oraz utworów pop.


Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń można znaleźć jak zawsze w naszej "niezapominajce" – www.niezapominajka.lazarz.pl.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: