Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Roman Modrzyński złożył rezygnację - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radny Roman Modrzyński złożył rezygnację
15-11-2023 06:19   Janusz Ludwiczak
– Źle oceniam prace Zarządu. Jest wiele niesnasek. Wiele projektów nie jest realizowanych – powiedział podczas ostatniej sesji radny Roman Modrzyński, który złożył rezygnację z członka Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Na początku ostatniej sesji, która odbyła się 18 października łazarscy radni uczcili minutą ciszy pamięć 5-letniego Maurycego, który zginął tego samego dnia na ul. Karwowskiego przy skrzyżowaniu z Łukaszewicza w wyniku ataku nożem przez 71-letniego mężczyznę.

W dalszej części przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz Andrzej Janowski zawnioskował o rozszerzenie porządku obrad o dodanie podjęcia uchwały w sprawie zmiany projektu planu wydatków na 2024 r. Radni podjęli uchwałę jednogłośnie.

Z kolei radny Roman Modrzyński zawnioskował o rozszerzenie porządku obrad o projekt uchwały w sprawie rekomendacji dla Centrum Inicjatyw Międzynarodowych Horyzonty w zakresie realizacji zadania "Organizacja wydarzeń kulturalnych na terenie Osiedla" – organizacji Imienin Łazarza. W wyniku głosowania projekt nie uzyskał bewzględnej większości głosów.

Odrzucony został też projekt uchwały w sprawie stanowiska nowego stałego układu linii tramwajowych. Również w wyniku głosowania nie uzyskano bezwzględnej ilości głosów – za było 9 radnych, od głosu wstrzymało się dwoje radnych: Sylwia Badzińska i Damian Marciniak.

Mimo to, dwa dni później (20 października) nowy stały układ linii tramwajowych pozytywnie zaopiniował Zarząd Osiedla Św. Łazarz, jednak z kilkoma uwagami:

Rada Osiedla Św. Łazarz przekazuje następujące uwagi z prośbą o ich przeanalizowanie pod kątem możliwych korekt:

  • Linia nr 5 - kursowanie tej linii na trasie Górczyn-Unii Lubelskiej przez przystanki Dworzec Zachodni-Poznań Główny-Towarowa-Ratajczaka i dalej po starej trasie przez most Rocha i Trasę Kórnicką, zapewniłoby mieszkańcom Łazarza niezakłócony dojazd do ścisłego Centrum.
  • Linia nr 7 - w zaproponowanym przebiegu linia przecina kilka najbardziej zatłoczonych węzłów transportowych (Starołęka, Rataje, Kórnicka, Śródka, Most Teatralny) mając na kilku z nich relacje skrętne, przez co może być często opóźniona - rozważyć jej skrócenie.
  • Linia nr 8 - jej kursowanie przez przystanki Dworzec Zachodni-Poznań Główny-Towarowa-Gwarna (zgodnie z zaproponowanym przebiegiem linii 17), pozwoliłoby na wykorzystanie nowych możliwości transportowych w Centrum przy jednoczesnym zachowaniu klasycznej,dobrze przyjętej i uczęszczanej trasy.
  • Linia nr 15 - przywrócenie jej na trasie łączącej Junikowo z Osiedlem Sobieskiego dawałoby wielu mieszkańcom możliwości bezpośredniego dojazdu na uczelnię, do szpitala uniwersyteckiego, na cmentarz czy Stadion Miejski.

W dalszej części sesji rezygnację ze stanowiska członka Zarządu Osiedla Św. Łazarz złożył radny Roman Modrzyński.

– Źle oceniam prace Zarządu. Jest wiele niesnasek. Wiele ciekawych inicjatyw nie jest realizowanych – powiedział radny Roman Modrzyński, były członek Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Nie oznacza to, że Roman Modrzyński żegna się z łazarskim samorządem pomocniczym. Nadal będzie radnym osiedlowym, ale już bez pełnienia funkcji członka Zarządu.

Następnie Rada Osiedla Św. Łazarz jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zmian w tegorocznym budżecie.

I tak niewykorzystane środki finansowe w wysokości 2 537,97 zł z zadania "Remonty chodników" zostaną przekazane na "Zagospodarowanie zieleni zgodnie z dokumentacją i utrzymanie małej architektury i zieleni w pasach drogowych na terenie Osiedla". Zaś kwota 7 909,98 zł zamiast na utrzymanie obiektów będących w administracji Zarządu Zieleni Miejskiej trafi na "Zagospodarowanie terenów zieleni".
Ponadto na wniosek Biblioteki Raczńskich łazarscy radni zdecydowali o zmianie zadania "zakup nowości wydawniczych" na "organizacja wydarzeń kulturalnych", czyli spotkania autorskie. Na ten cel trafi pół tysiąca złotych.

Na zakończenie październikowej sesji łazarscy radni pozytywnie zaopiniowali koncepcję projektu skweru przy ul. Chłodnej, który na zlecenie Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta poznańskiego magistratu przygotowuje pracownia Bułat Architekci – to ta sama, co zaprojektowała nowy Rynek Łazarski. Więcej o tym w artykule: Przy Chłodnej będzie mini park.

Dziś o godz. 18:30 w Szkole Podstawowej nr 33 odbędzie się kolejna, już 60. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz. Radni podejmą m.in. uchwałę w sprawie zaopiniowania zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Łukaszewicza i Karwowskiego, lokalizacja kasyna gry przy ul. Ułańskiej oraz liczby zastępców przewodniczącego i członków Zarządu.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja LIX (zwyczajna) 18.10.2023 - UCHWAŁY, WYNIKI GŁOSOWAŃ

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: