Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wypadek na Bukowskiej, wypadek na Grunwaldzkiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wypadek na Bukowskiej, wypadek na Grunwaldzkiej
20-09-2023 00:26   Janusz Ludwiczak
Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej z Szylinga.
Dwa dni wcześniej do podobnego wypadku doszło przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Wojskową.

Do pierwszego wypadku doszło w ubiegłą środę, 13 września ok. godz. 4:40 na ulicy Grunwaldzkiej, przy skrzyżowaniu z Wojskową, o czym dopiero teraz poinformowała straż pożarna.

– W zdarzeniu udział brały dwa auta osobowe, z których jeden odrzucony dodatkowo uderzył w słup oświetleniowy. Działania strażaków, na szczęście ograniczyły się tylko do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów w pojazdach biorących udział w zdarzeniu oraz sorpcji uwolnionych substancji ropopochodnych. Policja przybyła na miejsce prowadziła swoje czynności wyjaśniające związane z okolicznościami zdarzenia – wyjaśnia asp. Paweł Iwanicki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Dwa dni później, w piątek 15 września ok. godz. 16:20 doszło do kolejnego wypadku, tym razem na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Szylinga. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

– W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe marki Audi oraz Mercedes, którymi podróżowały łącznie 3 osoby dorosłe. W wyniku zderzenia czołowego pojazdów, 2 osoby wymagały udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego podjęto decyzję, że jedna z osób wymaga dalszej hospitalizacji i została zabrana do szpitala. Policja będąca na miejscu prowadziła swoje czynności, natomiast działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym oraz zabezpieczeniu pojazdów biorących bezpośredni udział w zdarzeniu – relacjonuje asp. Paweł Iwanicki.


Fot: asp. Paweł Iwanicki/JRG2

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: