Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biuro strefy parkowania przeniosło się na Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biuro strefy parkowania przeniosło się na Głogowską
28-08-2023 08:46   Janusz Ludwiczak
Kierowcy, którzy chcą zyskać identyfikator parkingowy czy załatwić reklamacje związane z niewłaściwym wystawieniem mandatu załatwią swoje sprawy już nie na Pułaskiego, ale przy Głogowskiej 18. Po prawie dwumiesięcznym opóźnieniu biuro Strefy Płatnego Parkowania ZDM zaczyna działać przy MTP.

O tym, że Biuro Strefy Płatnego Parkowania ZDM znajdzie się przy ul. Głogowskiej 18, tuż obok siedziby Straży Miejskiej, w budynku, w którym jeszcze trzy lata temu mieściła się School of Form, czyli wyższa szkoła projektowania i designu informowaliśmy już w czerwcu.

– Chcemy poprawić jakoś obsługi klienta, dlatego wynajmujemy budynek od Międzynarodowych Targów Poznańskich. Znajdzie się tam sala obsługi klienta. Były słusze zastrzeżenia, że dotychczasowe biuro mieściło się w kiosku czy mikrobudyneczku przy ul. Pułaskiego. To jest standard sprzed 30 lat – powiedział Piotr Libicki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Biuro Strefy Płatnego Parkowania według zapewnień wicedyrektora ZDM miało zacząć funkcjonować od początku lipca. Skąd więc opóźnienie w otwarciu placówki?

– Przedłużające się prace remontowe pomieszczeń są powodem przesunięcia terminu przeprowadzki do nowej siedziby przy ul. Głogowskiej. Przeprowadzka nastąpi pod koniec sierpnia – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy ZDM.

W okolicy jest zbyt mało miejsc postojowych dla kierowców. Czy przewidywane jest utworzenie miejsc postojowych dla klientów, chociażby na terenie MTP?

– Klienci Biura będą mogli parkować na ogólnodostępnych miejscach postojowych przy ulicach (m.in. na pobliskim parkingu Park&Go przy ul. Głogowskiej). Nie planujemy utworzenia dodatkowych miejsc – tłumaczy Agata Kaniewska.

Biuro Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Głogowskiej 18 zaczyna działać od dziś, 28 sierpnia i będzie otwarte w poniedziałki w godz. 8:00-17:30 oraz od wtorku do piątku w godz. 8:00 – 15:30.

ZDM przypomina, że kierowcy mogą załatwić wiele spraw przez internet.

– Kierowcy nie muszą przyjeżdżać do Biura Strefy, bo mogą załatwić sprawy przez Internet - np. zakupić e-identyfikator parkingowy mieszkańca, e-abonament czy zapłacić online opłatę dodatkową za nieopłacone parkowanie. Przypominamy również, że w zakresie spraw prowadzonych przez Wydział Parkowania ZDM informacji udziela miejska infolinia POznań*Kontakt - nr tel. 61 646 33 44, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-20:00 – podsumowuje Agata Kaniewska z ZDM.


Tak jeszcze w środę, 23 sierpnia wyglądało Biuro Strefy Płatnego Parkowania ZDM przy ul. Głogowskiej 18
Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Ponad 28 tys. ukaranych kierowców. Strefa będzie rozszerzona aż do Górczyna?

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda parking podziemny na MTP. Jednak jest drogo {◎GALERIA ZDJĘĆ}

Komentarze (3)

30-08-2023 19:45:11
Poznanianka
Jadące glogowska samochody urywają lusterka zaparkowanych aut w zatoczce. Zatoczka jest za wąska . Taka sytuacja jest codziennie . Staż miejska z balkonu wypatruje zakładanie blokad .
29-08-2023 23:48:06
ignac
fatalna decyzja, zero miejsc parkingowych
29-08-2023 13:25:43
Ran
Jak zawsze klientowi pod górkę.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: