Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wydłużą przystanek na "Teatralce", by nie zakorkować "PeSTki" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wydłużą przystanek na "Teatralce", by nie zakorkować "PeSTki"
03-03-2010 00:32   Janusz Ludwiczak
MPK wspólnie z ZDM i ZTM wydłużą najpóźniej do połowy marca przystanek na Moście Teatralnym, co ma sprawić, że usprawniony zostanie ruch 14 linii tramwajowych przez skrzyżowanie ulic Roosevelta, Dąbrowskiego i Mostu Teatralnego.

Przez węzeł przy "Teatralce" przejeżdża aż 14 linii tramwajowych (nr 3, 4, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 i 26). Oznacza to, że na skrzyżowaniu tym tramwaj pojawia się średnio co 46 sekund, a w ciągu godziny przez węzeł przejeżdża 156 bimb.

Węzeł ten jest już tak newralgiczny, że w pobliżu Mostu Teatralnego tworzą się tramwajowe korki, w których bimby stoją po kilkanaście minut. Problem miało rozwiązać przeprogramowanie sygnalizacji świetlnej, jednak okazało się to za mało. Dlatego MPK, ZDM i ZTM postanowili wydłużyć przystanek na Moście Teatralnym, tak aby tramwaje linii nr 16 i 26 nie musiały już stać na zjeździe z estakady nad ulicą Pułaskiego i Libelta, a bimby linii 3, 4 i 9 nie blokowały skrętu z ulicy Roosevelta na Most Teatralny.

Przedłużenie przystanku o około 6 metrów, ma sprawić, że na Moście Teatralnym będą mogły zmieścić się dwa tramwaje, a nie jak dotychczas jeden. Prace mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu, a wydłużony przystanek otwarty zostanie w połowie marca.

KOMENTARZ OD REDAKCJI
Bardzo dobrze, że ZTM, MPK i ZDM próbują rozwiązać problemy pasażerów nie tylko PeSTki. Jednak czy to coś pomoże? Miało się zmienić po przeprogramowaniu sygnalizacji świetlnej. Okazało się to nie wystarczające. Sytuacja zmieni się dopiero po przedłużeniu PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej, jednak nie nastąpi to zbyt szybko. Problem przy "Teatralce" będzie istniał nadal, bo tramwaje stoją w korkach w przeciwnym kierunku - w stronę Winograd i przy wjeździe na trasę PeSTki. Dlatego MPK, ZTM i ZDM chciałbym nasunąć pewien pomysł. A może by tak dla linii nr 12, 14, 15, 16 i 26 powstałby przystanek tuż za wjazdem na trasę PST, za ulicą Roosevelta - dokładnie w tym samym miejscu, w którym zatrzymywały się w sierpniu ubiegłego roku tramwaje linii wahadłowej W, w związku z remontem na trasie szybkiego tramwaju. Wtedy na przystanku "Most Teatralny" na ulicy Roosevelta zatrzymywałyby się tylko tramwaje linii nr 3, 4, 9, 10 i 11, a tramwaje jadące trasą PeSTki miałyby przystanek już za ulicą Roosevelta. Zmniejszyłyby się korki, a na obu przystankach mogłoby pomieścić się więcej bimb.


Fot: Janusz Ludwiczak / archiwum

Komentarze (2)

04-03-2010 00:39:32
Slawek
podstawowe pytanie brzmi czy 12 na 19 linii musi jeździć przez teatralkę?
03-03-2010 10:32:58
max
Sytuacja na "Teatralce" i tak dopiero polepszy się po przedłużeniu pestki do dworca zachodniego, ale to jeszcze potrwa... Mam nadzieję, że budowa zacznie się jeszcze w tym roku, bo inaczej nie zdążą na euro.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

12

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich
w godz 12:00-19:00, ul. Dmowskiego przy SP77

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: