Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radna Agnieszka Hoffmann złożyła (e-)rezygnację, ale jeszcze się zastanawia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radna Agnieszka Hoffmann złożyła (e-)rezygnację, ale jeszcze się zastanawia
03-08-2023 07:30   Janusz Ludwiczak
Była obecna zaledwie na 12 z 56 sesji, a jej frekwencja wynosi 21%. To najmniej aktywna łazarska radna, która niedawno złożyła rezygnację. Jednak uczyniła to tylko drogą elektroniczną. By rezygnacja była ważna radna musi złożyć ją w formie pisemnej. – Pracownik Wydziału poprosił radną o dostarczenie pisemnej rezygnacji, jednak do tej pory ona nie wpłynęła – wyjaśnia Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych.
– Jeszcze się zastanawiam – mówi nam radna Agnieszka Hoffmann-Dera.

W maju do Urzędu Miasta Poznania Agnieszka Hoffmann złożyła drogą e-mailową rezygnację z mandatu radnej Osiedla Święty Łazarz. Jednak, by była ważna musi ona przesłać ją drogą listowną.

– 17.05.2023 Pani Agnieszka Hoffmann-Dera, radna Rady Osiedla Św. Łazarz, poinformowała mailowo Wydział o chęci rezygnacji z mandatu. Do skutecznego zrzeczenia się mandatu wymagana jest forma pisemna. Pracownik Wydziału poprosił radną o dostarczenie pisemnej rezygnacji, jednak do tej pory ona nie wpłynęła. Zgodnie ze Statutem Osiedla, wygaśnięcie mandatu radnego, wskutek m.in. pisemnego zrzeczenia się, stwierdza Rada Osiedla, w drodze uchwały najpóźniej w 3 miesiące od wystąpienia przyczyn wygaśnięcia mandatu. Stwierdzając wygaśniecie mandatu radnego, Rada podejmie uchwałę o wstąpieniu na jego miejsce kandydata, który w wyborach otrzymał kolejno największą liczbę ważnie oddanych głosów i nie utracił prawa wybieralności – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta.

Skontaktowaliśmy się telefonicznie z radną pytając ją skąd taka decyzja i czy zamierza złożyć rezygnację tak jak planowała?

– Ja się zastanawiam jeszcze w tej chwili. Kwestia jest taka, że jestem zabiegana z dzieckiem, z innymi obowiązkami. Zastanawiam się nad tym wszystkim na razie, ale to jeszcze nie jest na 100% – mówi w rozmowie z portalem Lazarz.pl radna Agnieszka Hoffmann-Dera.

Z objęciem mandatu wiązało się przecież uczestnictwo w sesjach rady osiedla.

– Mam dużo obowiązków, ciężko jest mi to pogodzić. Planuję wyjechać za granicę, a tu część sesji jest zdalnych, część stacjonarnych– odpowiada Agnieszka Hoffmann-Dera.

Pytamy więc ostatecznie, czy radna złoży rezygnację czy jednak zacznie uczestniczyć w pracach rady osiedla i działać na rzecz mieszkańców Łazarza?

– Nie mogę tego potwierdzić – mówi Agnieszka Hoffmann-Dera.

Pytamy więc nad czym polegają wątpliwości, skoro i tak już została złożona rezygnacją drogą e-mail. W tym momencie radna kończy rozmowę. Redakcji nie udało się dodzwonić po raz kolejny. Radna nie odpowiedziała też ani na e-mail, ani na wiadomości wysyłane na profil społecznościowy.

Agnieszka Hoffmann-Dera to najmniej aktywna radna. Obecna była zaledwie na 12 z 56 sesji Rady Osiedla Św. Łazarz, a jej frekwencja wynosi zaledwie 21%. Radna nie była obecna też na pierwszej, inauguracyjnej sesji, podczas której odbywało się ślubowanie i przyjęcie mandatu. Uczyniła to dopiero na jednym z kolejnych posiedzeń.

Dodajmy, że w przypadku rezygnacji radnej Agnieszki Hoffmann-Dery mandat przejmie kolejna osoba, która uzyskała największą liczbę głosów. Mandat mogłaby więc przejąć Maria Łazarz – przewodnicząca Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, która otrzymała 458 (30,72% głosów). Jeśli nie byłaby zainteresowana objęciem funkcji kolejną osobą jest poznański radny Filip Olszak, który w poprzedniej kadencji był już przewodniczącym Rady Osiedla Św. Łazarz (uzyskał on 347 głosów – 23,27%). Jeśli on nie chciałby przyjąć mandatu, kolejna osobą jest Maciej Dudziak – syn poznańskiej radnej Lidii Dudziak, a następnie – Maria Paradowska, dyrektor Zespołu Dziennych Domów Pomocy oraz kierowniczka Filii nr 1 – Klub Centrum przy ul. Konopnickiej.


Komentarze (4)

06-08-2023 16:53:33
M.
@Oskar, szczęśliwie wraz z początkiem lipca skończyła obowiązywać ustawa covidowa. To o tyle istotne, że sesje zdalne były zwoływane w oparciu o te pandemiczne przepisy. Ciekawe jak to wpłynie nie frekwencję...
06-08-2023 13:47:59
Oskar
@M - a to dlatego "przewodniczący" zawsze tak lobbuje za sesjami zdalnymi - bo jego trzódka głównie leniwa lub zamiejscowa. Bez zasad i honoru pewnie pociągną taką sytuację do końca kadencji. Tylko co potem? Przecież wspólna lista z Panem Andrzejem to będzie pocałunek śmierci. Polityczna patola na najniższym szczeblu nawet - słabo!
04-08-2023 08:45:15
M.
@Oskar, akurat ona brała udział w sesjach. Covid i tryb pracy zdalnej zadziałał na jej korzyść. Myślę, że rozterki pani radnej wynikają z tego, kto po niej przejąłby mandat. Zdaje się, że z podobnego powodu mandatu nie oddał poseł wśród radnych, który też prymusem frekwencji nie jest.
03-08-2023 07:36:19
Oskar
Panie redaktorze a jak z naszą warszawską radną Beatą? Jak u niej z frekwencją?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: