Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już ponad 15 tysięcy osób skorzystało z pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Co z basenem przy Taborowej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już ponad 15 tysięcy osób skorzystało z pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Co z basenem przy Taborowej?
19-07-2023 01:26   Janusz Ludwiczak
Przez miesiąc funkcjonowania z kąpieliska przy Arenie skorzystało już ponad 15 tysięcy osób. W tym roku mija 5 lat od momentu, kiedy zmodernizowana pływalnia letnia w Parku Kasprowicza została oddana do użytku. Jak funkcjonuje obiekt – to sprawdzali poznańscy radni podczas plenerowego posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.
A kiedy powstanie kryta pływalnia przy ul. Taborowej? Oto zapytaliśmy dyrektora POSiR.

– Tylko w niedzielę, 9 lipca mieliśmy 3 tysięcy gości. W ten weekend było podobnie. W tym roku pływalnię otworzyliśmy znacznie wcześniej, bo już 17 czerwca – powiedział Andrzej Grudziński, kierownik Oddziału Kasprowicza POSiR.

W sumie do tej pory z kąpieliska przy Arenie skorzystało ponad 15 tysięcy osób. Podczas ubiegłorocznych wakacji (od 25 czerwca do 31 sierpnia 2022) pływalnię letnią w Parku Kasprowicza odwiedziło dokładnie 56 287 osób. Rekordowy był jednak 2018 r. – kiedy to z basenów pod chmurką skorzystało ponad 76 tys. osób.

Poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki bardzo chwalili obiekt, który równo 5 lat temu został otwarty po kompleksowej przebudowie.

Jak już informowaliśmy w 2017 roku za ponad 16,3 mln zł wymieniono całkowicie stare instalacje wodne i techniczne, remont przeszła filtrownia i budynek szatni oraz zaplecza technicznego. Wyburzono całkowicie dotychczasowe baseny, w ich miejscu powstał nowy duży basen, brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw. Oprócz tego pojawiła się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpiła zjeżdżalnia falista, podobna do tej na Termach Maltańskich.

– Uważamy, że to byłą świetna decyzja o remoncie tej pływalni. Przyjęła się ona doskonale. Setki poznaniaków z niej korzysta. Mieszkańcy i goście mają doskonałe warunki do wakacyjnego odpoczynku – mówi w rozmowie z portalem Lazarz.pl Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR).

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza ma być otwarta do końca wakacji, czyli do 3 września.

Kilkaset metrów dalej, na terenie dawnej pływalni Olimpii ma powstać zupełnie nowa kryta pływalnia.

– Pływalnia przy Taborowej jest w tej chwili dla nas absolutnie sportowym projektem numer 1. Mamy już pozwolenie na budowę. Czekamy na ogłoszenie rządowych programów, na które będziemy mogli aplikować. Prezydent rozważa też zarezerwowanie większych środków w budżecie miasta. Miejskie pływalne dobrze funkcjonalne. Widzimy, że mieszkańcy chcą pływać. Pływalnia przy Taborowej mogłaby powstać za 2-3 lata, w zależności od przeprowadzonej procedury przetargowej – podsumowuje Łukasz Miadziałko, dyrektor POSiR.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: