Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rowerem z Łazarza na Grunwald - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rowerem z Łazarza na Grunwald
21-06-2023 01:11   Janusz Ludwiczak
Powstał fragment drogi rowerowej na ulicy Chociszewskiego wraz z przejazdem rowerowym przez ul. Grochowską.
– To jeden z elementów projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu rowerzyści będą mogli dojechać biegnące spokojnymi ulicami osiedla Kopernika i Grunwaldu w kierunku Łazarza i centrum miasta – przekonuje Agata Kaniewska, rzeczniczka ZDM.

Inwestycja rozpoczęła się na początku kwietnia w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego pn. "Rowerem przez Grunwald na os. Kopernika".

– Celem projektu jest stworzenie wygodnego i bezpiecznego połączenia rowerowego pomiędzy os. Kopernika, Grunwaldem i Łazarzem, wiodącego w stronę centrum miasta. Jednym z jego ważniejszych punktów jest przejazd przez dwujezdniową ul. Grochowską w rejonie skrzyżowania z ul. Pogodną. Dotychczas funkcjonowało w tym miejscu tylko przejście dla pieszych, co dla rowerzystów oznaczało konieczność schodzenia z jednośladu i przeprowadzania go na drugą stronę drogi. Teraz nie ma już takiej potrzeby – zarówno rowerzyści, jak i piesi zyskali komfortowy przejazd i przejście przez grunwaldzką arterię – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

W ramach inwestycji, która kosztowała ponad 760 tysięcy złotych powstała droga rowerowa o nawierzchni z betonu asfaltowego na fragmencie ulicy Chociszewskiego (od szkoły podstawowej nr 90 do ul. Grochowskiej). Przebudowane zostały również fragmenty chodników: od wlotu ul. Pogodnej do przejścia dla pieszych przez ul. Grochowską, przez pas rozdziału pomiędzy jezdniami ul. Grochowskiej oraz za przejściem dla pieszych, po jej północnej stronie.


Fot: Janusz Ludwiczak

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: