Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarski(e) Omnibus(y) - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarski(e) Omnibus(y)
04-06-2023 14:34   Janusz Ludwiczak
Jaką funkcję pełnił 100 lat temu Adam Jeske? Jak obecnie nazywa się ul. Nowoogrodowa? W którym roku i miesiącu przyłączono Łazarz w granice Poznania? Jak brzmi pies w gwarze poznańskiej? – odpowiedzi na te pytania musieli znać uczestnicy turnieju wiedzy "Łazarski Omnibus", który odbył się w ramach 33. Dni Łazarza.

W poniedziałek, już po raz 24. z okazji Dni Łazarza odbył się "Łazarski Omnibus". Turniej wiedzy skierowany był do uczniów szkół podstawowych.

W turnieju wzięło udział w sumie osiem drużyn w trzyosobowych składach. Zanim uczestnicy przystąpili do zawodów kilka tygodni wcześniej otrzymali materiał, z którego mogli przygotować się do "Łazarskiego Omnibusa".

Tegoroczny "Łazarski Omnibus" składał się z pięciu zadań. Jednym z nich był quiz, w którym należało prawidłowo odpowiedzieć na 20 pytań, dotyczyły one m.in. Skąd wywodzi się nazwa ul. Graniczna? W którym roku i miesiącu przyłączono Łazarz w granice Poznania? W parku czyjego imienia znajduje się hala widowiskowo-sportowa Arena? Kim byli Jacek Hałasik i Stanisław Strugarek?

Uczestnicy musieli również podać skrót Powszechnej Wystawy Krajowej i rok jej otwarcia czy również wymienić trzech znanych Polaków, którzy zamieszkiwali na Łazarzu.

Kolejnym zadaniem było rozwiązanie prostej krzyżówki, a także rozpoznanie miejsca ze zdjęcia i zaznaczenie go na planie Łazarza.

Nie zabrakło też zadania artystycznego – należało wykonać projekt muralu w Ogrodzie Łazarz.

Zwycięzcą 24. turnieju wiedzy "Łazarski Omninus" została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 77, zaś w klasyfikacji indywidualnej najlepsza okazała się Weronika Menke również z SP77.

Zwycięzcy otrzymali nagrody, m.in. książki, vouchery i inne upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Dla każdego uczestnika przygotowano upominki i słodycze.

Wyniki 24. turnieju "Łazarski Omnibus" z okazji 33. Dni Łazarza, 29 maja 2023:
1. miejsce: SP77 drużyna 1 – 133 pkt.
2. miejsce: SP69 drużyna 1 – 124,5 pkt.
3. miejsce: SP77 drużyna 2 – 113 pkt.

4. miejsce: SP69 drużyna 2 – 105 pkt.
5. miejsce: SP26 drużyna 1 – 88 pkt.
6. miejsce: SP9 drużyna 1 – 82 pkt.
7. miejsce: SP9 drużyna 2 – 71,5 pkt.
8. miejsce: SP26 drużyna 2 – 56,5 pkt.

Klasyfikacja indywidualna:
1. miejsce: Weronika Menke (SP77) – 20 pkt.
2. miejsce: Daria Kazon (SP77) – 17,5 pkt.
3. miejsce: Oliwia Jarmuż (SP69) – 16 pkt.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: