Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Barwna parada już po raz 16. przeszła ulicami Łazarza {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Barwna parada już po raz 16. przeszła ulicami Łazarza {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
26-05-2023 12:08   Janusz Ludwiczak
Defilada orkiestry dętej z mażoretkami, przejazd zabytkowych aut, m.in. wojskowego Jeepa z 1936 r., w którym trenowali żołnierze gen. Sosabowskiego, kuglarze na szczudłach, maskotka Reksia i pandy, harcerze, przedszkolaki, tancerze Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Wielkopolanie", uczniowie szkół i sami mieszkańcy przemaszerowali w Paradzie Łazarskiej, która już po raz 16. przeszła m.in. ulicą Głogowską na otwarcie 33. Dni Łazarza.

Parada Łazarska wyruszyła z Szkoły Podstawowej nr 33 i 33 LO przy Arenie i następnie ulicą Wyspiańskiego, Głogowską, Potockiej i Dmowskiego przeszłą na Rynek Łazarski.

W barwnym korowodzie nie zabrakło zabytkowych pojazdów członków Automobilklubu Wielkopolskiego – pojawił się min. wojskowy Jeep z 1936 roku, który należał do angielskiej armii i trenowali w nim żołnierze gen. Stanisława Sosabowskiego. Przejazd uświetnił również przejazd polskiego Żuka oraz Chevroleta Corvette.

Nie zabrakło też harcerzy, Reksia, pand, kuglarzy na szczudłach, przedszkolaków, uczniów łazarskich szkół czy dzieci w strojach ludowych z Zespołu Folklorystycznego "Wielkopolanie" z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 – a wszystko to przy akompaniamencie Obornickiej Orkiestry Dętej.

Gdy parada dotarła już na Rynek Łazarski, po wystrzeleniu konfetti oraz armaty przez braci z Towarzystwa Kurkowego nastąpiło oficjalne otwarcie 33. Dni Łazarza oraz równocześnie "Łazarskiego Lata".

To nie był jednak koniec wydarzenia. Na Rynku Łazarskim wystąpili laureaci Konkursu Gwary Poznańskiem im. Jacka Hałasika, a na scenie dla najmłodszych zagrali Rawa i Gonzo. "Pan kaczka" i "pani kura" przygotowali koncert "Zwierzyniec" z licznymi animacjami dla dzieci.

Dni Łazarza to największe i najstarsze dzielnicowe święto, które organizowane jest od 1987 roku.

Dziś na Rynku Łazarskim swoje talenty prezentować będą przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych. Z kolei wieczorem o godz. 20:30 kino plenerowe – zaprezentowane zostaną filmy o Łazarzu ("Wojenne historie Łazarza" i "Park Kasprowicza, czyli nasza popularna Arena").

W sobotę natomiast przygotowano m.in. kiermasz artystyczny, animacje dla dzieci, występy zespołów z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 oraz laureatów Poznańskiego Przeglądu Piosenek Anny Jantar. Wystąpią też młodzi artyści: trójmiejska grupa Aluzja, poznańska formacja muzyczna Osoby czy MOP David Kaletka.

Z kolei w niedzielnie popołudnie podczas koncertu galowego w Parku Wilsona wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, a także zespół Wielkopolanie. Nie zabraknie też pokazów akrobatycznych w wykonaniu sportowców ze Szkoły Podstawowej nr 69.

Chętni będą mogli odkryć zakamarki Łazarza z przewodnikami PTTK oraz z Poznańskiego Centrum Dziedzictwa.

W poniedziałek, 29 maja organizatorzy przygotowali zwiedzanie meczetu w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym przy Biedrzyckiego oraz spotkanie wokół Pamiętników Generałowej Jadwigi Zamoyskiej, połączone z prezentacją najciekawszych zbiorów, które odbędzie się w filii nr 4 Biblioteki Raczyńskich przy ul. Lodowej.

Szczegółowy program 33. Dni Łazarza można znaleźć w naszym serwisie specjalnym na stronie www.33dni.lazarz.pl

Paradę Łazarską transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo na naszym profilu. Poniżej filmowe relacje:


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak, Andrzej Radwański

SERWIS SPECJALNY
www.33.dni.lazarz.pl

[serwis informacyjny]

[program 33.Dni Łazarza]

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: