Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejowa będzie nieprzejezdna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejowa będzie nieprzejezdna
12-04-2023 00:29   Janusz Ludwiczak
Postępują prace związane z przebudową ulicy Kolejowej. Od środy w związku z budową przyłączy gazowych i pracami związanymi z modernizacją sieci kanalizacyjnej wyłączony z ruchu zostanie odcinek pomiędzy ulicami Karwowskiego i Mottego.

Od środy ulica Kolejowa będzie zamknięta dla ruchu pomiędzy ulicami Karwowskiego i Mottego.

– Na tym odcinku ul. Kolejowej około miesiąca zajmą wykonawcy roboty związane z przyłączami gazowymi, wpustami do kanalizacji i kanałem ogólnospławnym, po czym zostanie ułożona nawierzchnia. Dojazd do posesji, zlokalizowanych przy wyłączonym z ruchu odcinku, zostanie w trakcie prowadzenia robót utrzymany. Pozostali kierowcy zostaną poprowadzeni objazdem ulicami Karwowskiego, Łukaszewicza i Mottego na kolejny odcinek ul. Kolejowej, którym będą mogli poruszać się aż do skrętu w ul. Kanałową – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

To nie koniec zmian w organizacji ruchu na Kolejowej.

– Na odcinku od ul. Kanałowej do ul. Gąsiorowskich, na którym roboty są najbardziej zaawansowane, zostanie zmieniony dotychczasowy kierunek ruchu. Pojazdy będą mogły wjechać w ul. Kolejową od ul. Gąsiorowskich, a następnie zostaną skierowane w ul. Kanałową.
Przypominamy, że w związku z koniecznością zachowania ruchu na ul. Kolejowej nawierzchnia asfaltowa jest wykonywana połówkowo i na czas robót występować będą miejscowe zawężenia pasa ruchu. Ul. Kolejowa na czas przebudowy jest strefą zamieszkania, w której pojazdy mogą poruszać się z maksymalną prędkością 20 km/h, a pierwszeństwo przed nimi ma pieszy, który może się poruszać po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni. Obowiązuje na niej zakaz ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 t oraz o szerokości przekraczającej 2,25 m, a także zakaz parkowania
– wyjaśnia PIM.

Przebudowa ulicy Kolejowej prowadzona jest od 25 października 2022 r. Na pierwszym odcinku – pomiędzy Gąsiorowskich i Calliera układana jest kostka brukowa, płyty chodnikowe, krawężniki i zjazdy do posesji. Ułożona została też nowa nawierzchnia.

Niestety część kierowców narzeka na fatalny stan drogi, a piesi na to, że muszą często chodzić po błocie i wertepach.

– Niedogodności na ul. Kolejowej są przejściowe z uwagi na trwające prace budowlane i ograniczoną przestrzeń, a także warunki atmosferyczne. Dokładamy wszelkich starań, by utrudnienia wynikające z przebudowy ulicy były możliwe najmniej dotkliwe, dlatego wykonawca wytycza tymczasowe ciągi piesze i utrzymuje przejezdność m.in. ze względu na dojazdy do posesji – mówi portalowi Lazarz.pl Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

– Zwróciliśmy się również do Google Maps, by nawigacja nie wskazywała pozostałym kierowcom ul. Kolejowej jako dostępnej drogi. Znaki sugerujące objazd są na ul. Hetmańskiej, umieszczone z obu stron ulicy. Ponadto ze względu na postęp prac, wkrótce konieczne będą kolejne zmiany w organizacji ruchu. Są one ustalane z odpowiednimi jednostkami miejskimi – podsumowuje Maja Chłopocka z PIM-u.

Przebudowa ul. Kolejowej ma zakończyć się jesienią tego roku i kosztować będzie ponad 17,7 milionów złotych (17 706 777 zł), z czego blisko 10,5 mln zł (10 415 284,62 zł) pochodzi z dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ramach inwestycji zaplanowano nasadzenia ponad 50 drzew - głównie robinii akacjowych, a także krzewów na powierzchni niemal 1500 metrów kwadratowych – wśród nich ponad 800 berberysów, ponad 400 sosen górskich oraz ponad 600 róż. Wzdłuż ulicy pojawią się także m.in. juki, irgi oraz lawenda. Dodatkowo ok. 800 metrów kwadratowych zajmą trawniki.


Map: PIM


Komentarze (1)

12-04-2023 23:52:17
xyz
A moze by tak te jelopy, nie jezdzili non stop pod prad innymi uliczkami jednokierunkowymi... Bo o czystosci dookola juz nie wspomne!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: