Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Opieka medyczna w Poznaniu – gdzie zgłosić się do lekarza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Opieka medyczna w Poznaniu – gdzie zgłosić się do lekarza?
06-04-2023 00:00   PROMOCJA
Pomoc lekarska w Poznaniu możliwa jest na poziomie zarówno konsultacji prywatnych, szerokiej sieci placówek publicznych oraz wyjątkowego – w skali Polski – zestawienia szpitali specjalistycznych. Co warto wiedzieć o systemie opieki medycznej w Poznaniu?

Piąte pod względem wielkości miasto w Polsce – od Poznania większe są Warszawa, Kraków, Łódź i Wrocław – dysponuje kilkudziesięcioma placówkami, w których można powierzyć swoje zdrowie wysokiej klasy specjalistom.

Placówki te oferują one szeroki zakres usług medycznych. To m.in.:

 1. Ogólna opieka zdrowotna: lekarze rodzinny, pediatrzy, interniści, chirurdzy, ginekolodzy, dermatolodzy i inni specjaliści.
 2. Opieka nad kobietami w ciąży, poradnictwo laktacyjne, usługi położnicze i ginekologiczne.
 3. Opieka nad noworodkami i niemowlętami, w tym badania przesiewowe.
 4. Diagnostyka i leczenie chorób narządów wewnętrznych, chorób układu krążenia, chorób układu oddechowego, chorób endokrynologicznych, chorób neurologicznych, chorób reumatycznych, chorób zakaźnych i chorób nowotworowych.
 5. Opieka nad pacjentami z chorobami przewlekłymi, w tym cukrzycą, astmą, chorobą Parkinsona i innymi.
 6. Zabiegi chirurgiczne, w tym operacje w trybie ambulatoryjnym.
 7. Fizjoterapia, rehabilitacja oraz terapia manualna.
 8. Psychoterapia, poradnictwo psychologiczne oraz psychiatria.

Dodatkowo, w Poznaniu dostępne są również specjalistyczne placówki, takie jak Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Poznaniu, Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera czy Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Prywatna opieka zdrowotna w Poznaniu


Wiele osób mieszkających w tym mieście lub na w okolicznych miejscowościach – a na codzień związanych ze stolicą Wielkopolski – wykorzystuje prywatne pakiety medyczne w Poznaniu dostępne na www.mediccentre.pl. Warto sprawdzić w tym kontekście ofertę tego operatora sieci LUX MED.

Sprzyja temu rozwinięta sieć placówek LUX MED – lidera rynkowego w zakresie prywatnej opieki zdrowotnej. W Poznaniu działa kilka oddziałów – to: www.mediccentre.pl:

 • Luxmed przy ulicy Słowiańskiej 4
 • Luxmed przy ulicy Słowackiego 17
 • Luxmed przy ulicy Grunwaldzkiej 82
 • Luxmed przy ulicy Ks. Józefa Poniatowskiego 1.

Zapewniają one szczególnie duże możliwości leczenia, diagnostyki i innych formuł wsparcia medycznego dla mieszkańców Poznania oraz okolic.

Oprócz tego w Poznaniu działa wiele dużych przychodni, które oferują pacjentom szeroki zakres usług medycznych. Oto kilka z największych przychodni w Poznaniu:

 • Przychodnia Nova: to jedna z największych prywatnych przychodni w Poznaniu. Oferuje szeroki zakres usług medycznych, w tym m.in. konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, poradnictwo dietetyczne i psychologiczne oraz usługi medycyny estetycznej.
 • Przychodnia "Centrum Zdrowia": to także prywatna przychodnia oferująca szeroki zakres usług medycznych, w tym m.in. opiekę nad pacjentami z chorobami przewlekłymi, badania diagnostyczne, konsultacje specjalistyczne oraz usługi stomatologiczne.
 • Przychodnia "Zdrowie": to jedna z największych przychodni publicznych w Poznaniu. Oferuje usługi w zakresie diagnostyki, poradnictwa dietetycznego i psychologicznego, a także opiekę nad pacjentami z chorobami przewlekłymi.
 • Przychodnia "Wielospecjalistyczna": to kolejna duża przychodnia prywatna w Poznaniu, oferująca pacjentom szeroki zakres usług medycznych, m.in. konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, a także usługi z zakresu medycyny estetycznej.
 • Przychodnia Specjalistyczna "Św. Wojciech": to publiczna przychodnia specjalistyczna, która oferuje pacjentom opiekę w zakresie m.in. kardiologii, gastroenterologii, dermatologii i alergologii.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: