Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przynajmniej do 11 kwietnia zamknięta będzie ulica Szymborska [AKTUALIZACJA] - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przynajmniej do 11 kwietnia zamknięta będzie ulica Szymborska [AKTUALIZACJA]
04-04-2023 14:51   Janusz Ludwiczak
Równo tydzień temu zapadła się jezdnia na ulicy Szymborskiej. Wyrwa powstała w wyniku awarii kanalizacyjnej. Aquanet przewiduje zakończenie prac do 11 kwietnia. Do tego ulica Szymborska jest zamknięta dla ruchu, a autobusy linii nr 164 kursują objazdem przez ul. Reymonta.

Jak już informowaliśmy, w ubiegły wtorek, 28 marca zapadła się jezdnia na ulicy Szymborskiej.

– Doszło tam do uszkodzenia na kanale ogólnosprawnym. Cały czas zamknięta dla ruchu będzie ulica Szymborska – powiedziała w rozmowie z portalem Lazarz.pl Zofia Koszutska- Taciak, rzeczniczka spółki Aquanet.

Okazuje się, że Aquanet miał problem z rozpoczęciem prac związanych z usuwaniem awarii.

– Przeszkadzają zaparkowane auta. Musimy zrobić wykop, dostać się do miejsca awarii i naprawić uszkodzony odcinek. Potem musimy zasypać to miejsce i położyć asfalt. W czwartek ustawione zostały znaki informujące o zakazie parkowania i zatrzymywania się. Musimy odczekać teraz dwa dni, by policja lub straż miejska mogła usunąć te samochody, których właściciele nie przestawią – tłumaczyła w ubiegłym tygodniu Zofia Koszutska- Taciak z Aquanetu.

W końcu ekipom Aquanetu udało się przystąpić do usuwania awarii. Zakończenie prac planowane jest do 11 kwietnia. Do tego czasu ulica Szymborska jest zamknięta dla ruchu – możliwy jest tylko dojazd do posesji.

Autobusy linii nr 164 w kierunku Raszyna, os. Kopernika i pętli Kacza jadą objazdem przez ulicę Chociszewskiego, po czym skręcają w Reymonta i następnie nawracają przez torowisko tramwajowe i dalej jadą ulicą Arciszewskiego po stałej trasie, jednak dla pasażerów nie ma to znaczenia, gdyż nie jest pomijany żaden przystanek.

Aktualizacja 12.04.2023: Awaria została usunięta. Ulica Szymborska została otwarta. Autobusy linii nr 164 wróciły już na swoją stałą trasę (w kierunku Raszyna i os. Kopernika jadą przez Chociszewskiego, Szymborską, Hetmańską i Arciszewskiego).


Fot: Janusz Ludwiczak

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: