Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Niech nam pisze kolejnych 65 lat... - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Niech nam pisze kolejnych 65 lat...
16-02-2010 21:02   Janusz Ludwiczak
65. urodziny obchodził we wtorek "Głos Wielkopolski", którego pierwszy numer ukazał się dokładnie 16 lutego 1945 roku, kiedy toczyły się jeszcze walki o Poznań.

Ten najstarszy regionalny dziennik, który redagowany, wydawany i drukowany jest w Poznaniu ukazuje się nieprzerwanie od już 65 lat.

We wtorek "Głos Wielkopolski" świętował 65. urodziny, a w listopadzie ukazał się 20 000 numer.

Praktycznie od samego początku redakcja i siedziba "Głosu Wielkopolskiego" mieści się na obrzeżach Łazarza, przy ulicy Grunwaldzkiej 19, zaś jego druk odbywa się przy ulicy Malwowej. W drukarni w ciągu godziny drukowanych może być nawet 37 tysięcy egzemplarzy. W redakcji "Głosu" pracuje prawie 100 dziennikarzy, z czego połowa w Poznaniu.

Co ciekawe "Głos" możemy kupić nie tylko w kiosku i punktach z prasą, ale obejrzeć sobie na ekranie własnego komputera pobierając go przez sms. Rozwiązanie to zdecydowanie jest tańsze (koszt wysłania smsa wynosi 1,22 zł) i bardziej ekologiczne.

"Głos Wielkopolski" nadal jest jedną z najbardziej czytanych codziennych gazet w naszym regionie, czyta go co piąty mieszkaniec Poznania i Wielkopolski. Tylko od maja do października 2009 roku według badań PBC General dla serwisu wirtualnemedia.pl dziennik "Polska Głos Wielkopolski" odnotował 18,72% czytelników (wyprzedził go tylko "Fakt" - 20,96%, a na na kolejnych miejscach znalazły się: "Gazeta Wyborcza" - 14,64%, "Super Express" - 6,60%, "Przegląd Sportowy" - 6,02%, "Metro" (gazeta bezpłatna) - 5,20%, "Rzeczpospolita" - 3,85%, "Echo Miasta" (gazeta bezpłatna) - 3,07%, "Dziennik Gazeta Prawna" - 2,77% i inne).

Niestety spada jednak czytelnictwo i sprzedaż gazet. Według danych serwisu wirtualnemedia.pl w 2007 roku "Głos Wielkopolski" czytało codziennie średnio 53 386 czytelników (przy nakładzie 76 293 egzemplarzy. Rok później czytelnictwo i sprzedaż gazety spadła o prawie 2 tysiące (sprzedaż ogółem - 51 388, nakład jednorazowy - 70 838).

Portal lazarz.pl życzy kolegom i koleżankom z "Głosu Wielkopolskiego" tradycyjnych 100 lat, miliona wydań, a także połamania pióra (i rzecz jasna klawiatury), pęknięcia kliszy, a także wszelkich sukcesów i zadowolonych Czytelników.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sesja śmiechu dla Aktywnych 60+- zajęcia relaksacyjne przygotowane przez Fundację Dr. Clown. Obowiązują zapisy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: