Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przedszkole nr 51 zostanie połączone ze Szkołą Podstawową nr 26 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przedszkole nr 51 zostanie połączone ze Szkołą Podstawową nr 26
06-05-2023 23:03   Janusz Ludwiczak
Usprawnienie działalności administracyjnej i gospodarczej to jedno z założeń włączenia Przedszkola nr 51 nad Magnolią przy Parku Wilsona do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych przy ul. Berwińskiego.

Według założeń wraz z początkiem nowego roku szkolnego, czyli od 1 września Przedszkole nr 51 przy ul. Głogowskiej 40 zostanie włączone do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych przy ul. Berwińskiego 2, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 26 oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe nr 3.

– Włączenie Przedszkola nr 51 do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Poznaniu nie zakłóci realizacji programu dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczego żadnej z placówek. Posunięcie to podyktowane jest także zamiarem usprawnienia działalności administracyjnej i gospodarczej w obu placówkach. Z perspektywy dzieci i uczniów zajęcia odbywać się będą w podobny sposób jak dotychczas, w tych samych miejscach oraz na znanych i akceptowanych do tej pory warunkach. Połączenie nie narusza bowiem odrębności rad pedagogicznych i rad rodziców poszczególnych placówek, które zachowują swój status – tłumaczy Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Projekt zakłada, że wszelkie należności i zobowiązania Przedszkola nr 51 wraz z cały majątkiem przejmie Zespół Szkół i Placówek Oświatowych z Berwińskiego.

– Przedszkole nr 51 ma trzy oddziały. Cały czas mamy problem z powołaniem dyrektora tej placówki – dodaje Wiesław Banaś, wicedyrektor Wydziału Oświaty.

Podczas ostatniej sesji Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę w tej sprawie. Za było 23 radnych. Przeciw było tylko 7 radnych PiS.

– Jako klub radnych PiS jesteśmy przeciw. Nie widzimy w tym usprawieniania działalności placówki. Przedszkole to ma piękne sale w budynku, w którym mieściła się restauracja Magnolia. Co ma połączenie przedszkola ze szkołą? – wskazywał Przemysław Alexandrowicz, radny miasta Poznania, wiceprzewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania.

Połączenie placówek nie oznacza jednak, że Przedszkole nr 51 miałoby fizycznie przenieść się z Głogowskiej 40 na Berwińskiego 2. Takie plany przynajmniej w 2012 roku miał już Wydział Oświaty, o czym więcej w artykule: Wydział Oświaty chce przenieść Przedszkole 51 z Magnolii do Szkoły Podstawowej 26 przy Berwińskiego.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: