Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Laureat Nagrody Nike na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Laureat Nagrody Nike na Łazarzu
26-03-2023 00:11   Janusz Ludwiczak
W księgarni Bookarest przy ul. Strusia w ramach Festiwalu "Rozumieć Miasto" odbyło się spotkanie z Jerzym Jarniewiczem – poetą, laureatem Nagrody Nike 2022.

"Jerzy Jarniewicz rejestruje prawdziwe śmierci znajomych, zerwania, odejścia – i bezlitośnie przygląda się własnym reakcjom na te "krańcówki". Kpiarsko poczyna sobie z modelem poezji konfesyjnej, gdy obnaża zarówno perwersyjny wojeryzm mediów, jak i słabości własnego, coraz częściej schorowanego ciała. Ciągle zmienia perspektywę składni: raz ustawia obiektyw z ironicznego dystansu, a chwilę później kameruje wszystko w szokująco intymnym zbliżeniu. Jest tu wszystko, na co tak bardzo pragnęliście patrzeć, i na co tak bardzo patrzeć wam nie dano." – informują organizatorzy VII Festiwalu Książka i Miasto "Rozumieć Miasto".

Jerzy Jarniewicz ma na swoim koncie wiele tomów poetyckich - od "Korytarzy" z 1984 roku po "Niepoznaki", "Dowód z tożsamości" czy "Puste noce", jest też autorem blisko 40 przekładów.

W ubiegłym roku otrzymał Nagrodę Literacką Nike za tomik "Mondo cane", wydany przez Biuro Literackie.
– "Zwycięska książka jawi się jako niezwykłe ćwiczenie. Warunkiem owego ćwiczenia jest wrażliwość - ta od słów i ciał" – mówił w laudacji na cześć laureata prof. Przemysław Czapliński, przewodniczący jury Nagrody Literackiej Nike.
– Odbieram tę nagrodę jako nagrodę dla poezji – podsumował Jerzy Jarniewicz, laureat Nagrody Literackiej Nike 2022.

Spotkanie w ramach cyklu "Portrety miast" poprowadził Maciej Robert, poeta i eseista, który wydał łącznie dziesięć książek. W przyszłym roku ukaże się jego książka o rzekach, których nie ma).

Wydarzenie, którego organizatorem była Wildecka Inicjatywa Lokalna "Wildzianie" i Księgarnia Bookarest odbyło się przy dofinansowaniu ze środków budżetowych Miasta Poznania w ramach programu "#poznanwspiera".


Fot: Dorota Bonk-Hammermeister

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: