Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Boisko SP33 przy Arenie "zazieleni się" – w maju ma ruszyć "odbrukowywanie" dziedzińca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Boisko SP33 przy Arenie "zazieleni się" – w maju ma ruszyć "odbrukowywanie" dziedzińca
18-03-2023 11:54   Janusz Ludwiczak
Zamiast asfaltowej nawierzchni więcej zieleni – to założenia projektu "Zielony dziedziniec zamiast betonowej wyspy ciepła na Łazarzu", który zakłada "odbetonowanie dziedzińca" przy Szkole Podstawowej nr 33 przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego, w pobliżu hali Arena.

Jak już informowaliśmy w ubiegłym roku Rada Osiedla Święty Łazarz wystąpiła do miasta z konkursem na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych Miasta. Łazarski samorząd ubiegał się o środki na realizację projektu "Zielony dziedziniec zamiast betonowej wyspy ciepła na Łazarzu", który zakłada "odbetonowanie" placu przy Szkole Podstawowej nr 33 i zadrzewienie przestrzeni.

– Celem projektu jest odbetonowanie dziedzińca przy Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego/Jarochowskiego i stworzenie z niego przyjaznej, zielonej, zadrzewionej przestrzeni. Obecnie dziedziniec jest dużą, wyasfaltowaną „wyspą ciepła’, niemal pozbawioną zieleni. Celem projektu jest usunięcie bitumicznej nawierzchni z placu, posadzenie drzew, stworzenie przyjaznej, zielonej przestrzeni, z uwzględnieniem małej retencji i adaptacji do zmian klimatu – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Rady Osiedla Św. Łazarz.

Na ten cel łazarski samorząd zabezpieczył w tegorocznym budżecie 127 700 złotych. Kolejne 700 tysięcy złotych przyznało Miasto w ramach grantu.

– Na chwile obecną zbieramy dokumenty do wniosku o rozpoczęcie prac budowlanych, nanosimy małe korekty do projektu, czekamy na projekt automatycznego nawadniania i oświetlenia placu. Liczymy, że w połowie kwietnia zakończymy przygotowania pod względem formalnym i ogłosimy przetarg na realizacje projektu. Przebudowa placu powinna się rozpocząć w maju – powiedział nam Daniel Banaszewski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33 (Szkoły Podstawowej nr 33 i XXXIII LO z Oddziałami Sportowymi).

Dodajmy, że o granty ubiegało się w sumie 21 rad osiedli z całego Poznania. Do rozdania było łącznie 7 mln zł. Oprócz Łazarza środki przyznano m.in. dla Jeżyc na modernizację Sali Amarantowej wraz z foyer Domu Tramwajarza (692 369 zł), dla Ogrodów na modernizację terenu pętli tramwajowej na Placu Waryńskiego (680 374 zł) czy dla Sołacza na modernizację oświetlenia w Parku Sołackim (671 700 zł).

Radzie Osiedla Św. Łazarz udało się wygrać konkurs grantowy ostatni raz w 2016 r. na modernizację Placu Nowakowskiego.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: