Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na skwerze przy zbiegu Kolejowej i Hetmańskiej nasadzą 900 krzewów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na skwerze przy zbiegu Kolejowej i Hetmańskiej nasadzą 900 krzewów
17-03-2023 00:32   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęły się prace związane z kolejnym etapem rewaloryzacji skweru przy ul. Kolejowej, pomiędzy Potockiej i Hetmańską. Zniknie stara nawierzchnia asfaltowa, w ramach inwestycji posadzonych zostanie blisko 900 bylin i krzewów ozdobnych, poprawi się też retencja wód opadowych.

Cztery lata temu przeprowadzono już pierwszą rewitalizację skweru przy ulicy Kolejowej, pomiędzy Potockiej i Hetmańską. Posadzono wtedy 21 drzew i ponad 1250 sztuk krzewów i traw ozdobnych. Pojawiły się również nowe ścieżki, stojaki rowerowe i ławki w kształcie łuków. Inwestycja kosztowała blisko 437 tysięcy złotych.

W tym tygodni rozpoczął się kolejny etap rewaloryzacji tego skweru.

– Najważniejszym działaniem, jakie zostanie zrealizowane w ramach rozpoczętych prac, jest wymiana nawierzchni chodnika prowadzącego przez skwer w kierunku ul. Hetmańskiej. Zniszczony asfalt zastąpi przepuszczalna nawierzchnia mineralna, podobna do tej zastosowanej w pozostałej części skweru. Ma to na celu nie tylko podniesienie walorów estetycznych i użytkowych drogi dla pieszych, ale również poprawę retencji wód opadowych – wyjaśnia Piotr Libicki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Ponadto na obszarze bezpośrednio sąsiadującym z remontowanym chodnikiem, jak i w rejonie centralnego punktu skweru posadzonych zostanie blisko 900 bylin i krzewów ozdobnych.

Inwestycja będzie kosztować niespełna 200 tysięcy złotych.

– Podobnie jak przed czterema laty, przystąpienie do realizacji tego zadania było możliwe dzięki poprawce budżetowej miejskich radnych: Marty Mazurek, Filipa Olszaka i Łukasza Mikuły – zaznacza Piotr Libicki wicedyrektor ZDM.


Komentarze (2)

18-03-2023 13:04:41
Mającemu
Szkoda, że o obecny stan istniejącego skweru już nikt nie dba. Rozpadające się słupki drewniane, poniszczone ławki i rozdeptany chodnik. Nie usunięte sterty liści spowodowały duże zniszczenie trawnika. Taka infrastruktura musi być regularnie konserwowana.
17-03-2023 08:42:57
Zenek
Kiedyś proponowałem, aby sąsiadujący z tym remontowanym obecnie chodnikiem, pas nieczynnej jezdni zamienić w pokazowy skansen dawnej ulicy Kolejowej, czyli wymienić obecną, asfaltową nawierzchnię na kostkę brukową i to tą starszą wykopaną z remontowanej Kolejowej, postawić lampy najlepiej faktycznie gazowe, ładne stylowe ławki z epoki. dodać trochę zieleni.... Myślę, że ładnie by to korespondowało z wyremontowaną ulicą i zielonym parkiem obok. Tylko kto się na to zgodzi.....

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: