Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Łazarzu będzie festiwal filmowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Łazarzu będzie festiwal filmowy
15-03-2023 00:38   Janusz Ludwiczak
Podczas lutowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz zdecydowała o przekazaniu 30 tysięcy złotych dla Estrady Poznańskiej na organizację "Łazarskiego Przeglądu Filmowego".

Na początku lutowej sesji radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz zgłosiła wniosek o rozszerzenie do porządku obrad projektu uchwały w sprawie stanowiska dotyczącego uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic R. Dmowskiego i Góreckiej".

– Uchwała dotyczy uwag dotyczących planu miejscowego przy ul. Dmowskiego. Jest to część Górczyna, ale dla naszego osiedla jest to dość istotne – mówiła radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

W projekcie uchwały radna postulowała m.in. poszerzenie obszaru terenów zielonych przy ul. Dmowskiego poprzez zmianę przeznaczenia działek Obręb 35 [Górczyn] nr ew. 29/1, 28, 27, 26, 18, 19, 20, 21 oraz nr 30/1, 31, 32/1, 34, 36 na tereny zielone wraz z oznaczeniem przebiegu widocznego w rzeczywistości na powierzchni cieku Górczynki i istniejącego torfowiska/mokradeł oraz wierzb o wymiarach pomnikowych.

– Nie możemy zgłosić uwag do tego planu. Możemy co najwyżej przegłosować stanowiska. Czy Rada Osiedla Górczyn wie o inicjatywie. Nie jest to teren naszego osiedla. Trochę dziwne, że inne osiedle wypowiada się o kwestiach istotnych innej jednostki – pytał Marcin Pakuła, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

– My nie głosujemy dla Rady Osiedla Górczyn, tylko dla Łazarza. To co się dzieje na Górczynie ma wpływ na Łazarz. Część mieszkańców z Górczyna też zabiegała o to, by taki postulat zgłosić – odpowiedziała radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

– Marcin zadał precyzyjne pytanie. Czy przewodniczący Rady Osiedla Górczyn wie o naszej uchwale? – dopytywał radny Tomasz Naradowski.

– Nie wiem czy wie. Ja tego nie zgłaszałam do Rady Osiedla Górczyn. To jest moja inicjatywa, ponieważ w naszym interesie jest to, by pewne uwagi podjąć w związku z tym planem – stwierdziła radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

– Czyli jest to prywatna inicjatywa. Każdy mieszkaniec Poznania może zgłosić uwagi indywidualnie. Dodatkowa uchwała Rady Osiedla, którego nie dotyczą bezpośrednio te kwestie jest w mojej opinii nieelegancka – wskazywał przewodniczący Marcin Pakuła.

Za rozszerzeniem porządku obrad było 8 radnych, 5 było przeciw, 4 osoby wstrzymały się od głosu.

– Jednak, by punkt mógł zostać dodany do rozszerzenia porządku obrad wymagana jest bezwzględna większość, czyli 11 głosów za – wyjaśnił Marcin Pakuła, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

W dalszej części sesji radni podjęli uchwałę w sprawie wniosku do wydziałów i miejskich jednostek organizacyjnych o dokonanie zmian w planie finansowym na 2023 rok.

Zadanie "Łazarski Przegląd Filmowy", na które Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 30 tysięcy złotych realizować będzie nie Wydział Kultury, a Estrada Poznańska.

– Estrada Poznańska organizuje Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych "Animator" będzie właściwszą jednostką do realizacji omawianego zadania, gdyż posiada licencję na wyświetlanie produkcji nagrodzonych podczas festiwalu, w związku z czym pojawił się pomysł, aby część projekcji spróbować przenieść na Łazarz – powiedział Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

– Czy Rada Osiedla będzie miała wpływ możliwość wglądu do repertuaru? – pytał radny Roman Modrzyński.

– Tak. Jak środki znajdą się w budżecie Estrady zorganizowane zostanie spotkanie w celu ustalenia szczegółów – zaznaczył przewodniczący Zarządu Andrzej Janowski.

Za podjęciem uchwały było 15 radnych, 2 osoby wstrzymały się od głosu.

Łazarscy radni udzielili też absolutorium Zarządowi Osiedla – przyjęto sprawozdanie roczne. Za było 16 radnych, od głosu wstrzymała się jedynie radna Joanna Ellmann.

Na zakończenie posiedzenia radni głosowali nad projektem w sprawie zdalnego trybu obradowania. Projekt przewidywał, by zaplanowana na 15 marca sesja odbyła się również w trybie zdalnym, a więc przez internet. Za było 8 radnych (Andrzej Janowski, Wojciech Kosiedowski, Tomasz Naradowski, Maciej Nowak, Szymon Pawelczyk, Jakub Skurzyński, Amadeusz Smirnow i Franciszek Sterczewski), przeciw głosowało 8 radnych (Sylwia Badzińska, Joanna Ellmann, Janina Łukarska, Damian Marciniak, Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, Roman Modrzyński, Marcin Pakuła i Klaudia Stecka), od głosu wstrzymała się jedna radna (Dorota Koszal).

W wyniku remisu głosowania (co zdarza się bardzo rzadko) uchwała nie została podjęta. Dzisiejsza sesja odbędzie się więc w trybie stacjonarnym w Szkole Podstawowej nr 33 przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego.

Łazarscy radni podejmą m.in. uchwałę w sprawie zaopiniowania projektu uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie nazwania skweru imieniem Antoniego Peretiatkowicza oraz uchwałę w sprawie zaopiniowania proponowanych nazw dla planowanych pomników przyrody na terenie Parku Wilsona. Ponadto radni zajmą się ograniczeniem godzin sprzedaży alkoholu na terenie Osiedla Św. Łazarz.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XLI (nadzwyczajna-zdalna) 15.02.2023 - UCHWAŁY, WYNIKI GłOSOWAŃ

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


R E K L A M A

Komentarze (2)

16-03-2023 12:41:20
eka z małeki
--- zawsze będzie na coś brakowało---to co ??? z tego powodu należy rezygnować ze wszystkich imprez dla ludków ???...Martwota bo są potrzeby......!!!! eka
15-03-2023 22:17:51
swojak
tyle potrzeb w naszej dzielnicy a wy 30 000 zl dajecie na festiwal? łatwo się rozdaje publiczne pieniadze oj łatwo...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: