Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stablewskiego: Jesienią wyremontowano chodnik – teraz posadzą tysiące roślin - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stablewskiego: Jesienią wyremontowano chodnik – teraz posadzą tysiące roślin
13-03-2023 02:09   Janusz Ludwiczak
Pod koniec ubiegłego roku przeprowadzono remont chodnika na ulicy Stablewskiego. W poniedziałek rozpoczynają się prace związane z nasadzeniem nowej zieleni. Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami – koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Jesienią przeprowadzono remont chodnika po południowej stronie ulicy Stablewskiego, na odcinku od Głogowskiej do Lodowej. Ponadto na kolejnym odcinku – do ul. Dmowskiego przeprowadzono "odbruki" i przygotowano teren na nasadzenie zieleni. Ponadto pojawiły się koperty dla osób niepełnosprawnych.

– Prace brukarskie zostały przeprowadzone po południowej stronie ulicy, na odcinku pomiędzy ulicami Lodową i Głogowską. Na odcinku o długości 250 metrów została ułożona nowa nawierzchnia z płytek betonowych 50x50 cm. Zjazdy do posesji i pas kompensacyjny zostały wykonane z kostki kamiennej. Wymieniliśmy również obrzeża chodnika – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Inwestycja ta kosztowała ponad ćwierć miliona złotych (255 394,25 zł), z czego 250 tys. zł przekazała Rada Osiedla Św. Łazarz.

To jednak nie koniec prac na Stablewskiego. W poniedziałek rozpoczynają się prace związane z nasadzeniem nowej zieleni.

– Zieleń pojawi się w miejscach, które nie były wykorzystywane przez kierowców, rowerzystów, czy też pieszych. Posadzone zostaną rośliny naprzemiennie kwitnące: krzewy ozdobne, wieloletnie byliny. Łącznie ponad 700 sztuk, w tym m.in. róże, bergenie, trawy ozdobne. W ramach wiosennej rewaloryzacji planowane jest odtworzenie 9 sztuk drzew. Pojawią się również rośliny cebulowe w liczbie ponad 2 000 sztuk. Całość ma kosztować 90 tysięcy złotych. Warto przypomnieć, że ul. Stablewskiego przechodzi zieloną metamorfozę od kilku lat. W latach 2016-2017 obsadzenia prowadzone były na odcinku pomiędzy ul. Kasprzaka, a Jarochowskiego. Po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania, w 2020 roku, zieleń pojawiła się na uwolnionym od samochodów, odbrukowanym pasie na chodniku pomiędzy ul. Głogowską i Kasprzaka. Teraz nasadzenie będą na tzw. dolnym Łazarzu, po południowej stronie ulicy, od ul. Głogowskiej do Lodowej – przekonuje Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM.

To nie jedyne nasadzenia zielenią w tym roku na Łazarzu. Zieleń pojawi się również na ul. Wyspiańskiego (na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Matejki) i ul. Jarochowskiego (na odcinku za ul. Hetmańską). Prace zieleniarskie są w tych miejscach skoordynowane z remontami chodników.

– Wprowadzanie i odtworzenie roślinności przyulicznej na Łazarzu jest możliwe dzięki wdrożeniu strefy płatnego parkowania, a tym samym nowej organizacji ruchu, która w wielu miejscach przesunęła parkowanie samochodów na jezdnie. Pojawiły się przestrzenie, które można było wykorzystać pod nowe nasadzenia. Tak jest dla przykładu na ulicach: Kanałowej, Niegolewskich, Białej, Niecałej, Stablewskiego, Jarochowskiego czy Małeckiego – podsumowuje Agata Kaniewska, rzeczniczka ZDM.

W związku z prowadzonymi pracami w dniach 13, 14 i 15 marca wprowadzony zostanie zakaz parkowania i zatrzymywania się na ulicy Stablewskiego (pomiędzy Dmowskiego i Głogowską). Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami – koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: