Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przedszkole nr 90 zaprasza najmłodszych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przedszkole nr 90 zaprasza najmłodszych
11-03-2023 08:30   Janusz Ludwiczak
Mające ponad 50-letnią tradycję Przedszkole nr 90 im. Jana Brzechwy przy ulicy Winklera 9/11 ogłasza nabór.
Placówka jest częścią Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu i posiada dużą bazę sportową i przestrzenie.

Przedszkole nr 90 funkcjonuje od lat 70-tych przy ulicy Winklera 9/11, w centrum Poznania, ale z dala od hałasu i zgiełku ulic. Placówka liczy 7 oddziałów dla dzieci w wieku 3-6 lat i czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:00-17:00.

Dysponuje przestronnymi, słonecznymi salami, dobrze wyposażonymi w bazę dydaktyczną, którą na bieżąco uzupełniamy o nowe elementy. W każdej sali stworzone są kąciki zainteresowań, dzięki którym dzieci podczas zabawy rozwijają swoje umiejętności. Korzystamy z tablic interaktywnych, które umożliwiają poznać dzieciom, to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości.

Posiada również zielony, bezpieczny ogród z dobrze wyposażonym placem zabaw (piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie), w którym dzieci mogą zarówno odpocząć jak i swobodnie się pobawić.

Należy podkreślić, że Przedszkole nr 90 przykłada dużą wagę do zdrowego odżywiania, a to umożliwia własna kuchnia spełniająca wymogi sanepidu oraz wykwalifikowana kadra. Przedszkolaki cyklicznie uczestniczą w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez dietetyka, podczas których rozwijają umiejętności kulinarne i poszerzają wiedzę z zakresu zdrowego żywienia. Placówka jest również w projekcie „Przedszkoli promujących zdrowie”.

– W naszym przedszkolu dzieci czują się swobodnie i radośnie. Tutaj szanuje się ich indywidualność, pozwala na rozwijanie się w swoim rytmie. Nasi wychowankowie czują się u nas bezpiecznie. Bawiąc się i ucząc rozwijają siebie oraz swoje pasje i zainteresowania. Kadra pedagogiczna stanowi zespół dobrze wykształconych, kreatywnych nauczycieli, których łączy wspólna pasja, jaką jest praca z dziećmi. Dbamy o kształtowanie wyobraźni i wrażliwości. W ciągu całego roku organizujemy wiele imprez, które rozwijają umiejętności recytatorskie, aktorskie, wokalne, taneczne oraz sprawiają, że dzieci nabywają pewności siebie. Organizujemy atrakcyjne wycieczki autokarowe po Poznaniu i okolicach, a także oferujemy częste kontakty ze sztuką - mówi dyrektor Przedszkola nr 90, Iwona Mańczak.

Ponadto placówka uczestniczy w akcjach charytatywnych, ekologicznych oraz współpracujemy ze społecznością lokalną. Zaprasza ciekawych ludzi, którzy dzielą się swoimi osiągnięciami i opowiadają o swoich zawodach. Odwiedzają ją również znani aktorzy, pisarze i sportowcy. Wszystkie grupy regularnie odwiedzają bibliotekę, wyrabiając w ten sposób pozytywny stosunek do książki i czytelnictwa. Organizowane są również spotkania i uroczystości rodzinne tworzące klimat przedszkola, a także zajęcia otwarte z aktywnym udziałem rodzica.

– Wizja naszego Przedszkola osadzona jest głęboko w „filozofii daltońskiej,” ukierunkowanej na pełne uczestnictwo dziecka w procesie uczenia się, opartej na dialogu i współpracy oraz skierowanej na jednostkę oraz na wspólnotę, w której ta jednostka funkcjonuje. Nasze działania opieramy na czterech filarach Planu Daltońskiego: wolność/odpowiedzialność, samodzielność, współpraca i refleksja - mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu, Tomasz Woźniak.

Przedszkole korzysta również z innowacyjnego programu wychowania przedszkolnego „Tablit” zbudowanego na treściach przyrodniczych. Dzięki temu dzieci mają możliwość nie tylko poznawania świata przez wymienione wyżej działanie i doświadczanie, lecz przeżywanie i dyskutowanie. Należy wspomnieć, że placówka zapewnia rozwój ruchowy dzieci w ramach współpracy z klubem AZS AWF Poznań oraz bezpłatnym i regularnym zajęciom w hali gimnastycznej.

Poza realizacją podstawy programowej oraz rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci uczestniczą w zajęciach dodatkowych:
• logopedia dla dzieci 5-6 letnich,
• gimnastyka korekcyjna dla dzieci 5-6 letnich,
• język angielski dla wszystkich dzieci,
• katecheza dla wszystkich dzieci za zgodą rodzica,
• rytmika dla wszystkich dzieci,
• zajęcia ruchowe i sportowe w Zespole Szkół nr 8,
• zajęcia taneczne.

Rekrutacja do placówki trwa do 27 marca 2023 r., a więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: www.przedszkole90.pl.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: