Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Niszczyły go parkujące przez lata samochody" – rusza remont chodnika na Wyspiańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Niszczyły go parkujące przez lata samochody" – rusza remont chodnika na Wyspiańskiego
08-03-2023 06:17   Janusz Ludwiczak
Krzywe, nierówne i dziurawe chodniki na ul. Wyspiańskiego przechodzą do historii. Rozpoczyna się remont chodnika pomiędzy Matejki i Głogowską.

Chodnik po północnej stronie ulicy Wyspiańskiego, pomiędzy Matejki i Głogowską od lat jest w bardzo złym stanie technicznym.

– Niszczyły go parkujące przez lata samochody. Choć wraz ze zmianami w organizacji ruchu chodnik został „uwolniony” dla pieszych, to jednak wymagał remontu – wskazuje Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Pod koniec października ubiegłego roku rozstrzygnięto przetarg na remont chodnika w ciągu ul. Wyspiańskiego. Do przetargu na to zadanie wpłynęły 3 oferty, które opiewały na kwotę 400 688,74 zł do 751 251,90 zł brutto. Jednak wykonawca prace rozpoczyna dopiero po zimie.

– W trakcie prac rozebrany zostanie istniejący chodnik a w jego miejsce ułożony nowy. Od strony budynków powstaną pasy kompensacyjne z kostki kamiennej. Zjazdy do posesji zostaną wykonane z kostki kamiennej (materiał z rozbiórki). Wyregulowane będą także ułożone krawężniki – objaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

Po zakończeniu prac brukarskich rozpoczną się prace w zakresie odtworzenia zieleni przyulicznej. Zostaną posadzone drzewa, łącznie siedem, a w wybranych miejscach pojawią się również krzewy, trawy ozdobne i byliny, łącznie 200 sztuk.

W związku z prowadzonym remontem chodnika od wtorku, 7 marca aż do końca maja obowiązuje zakaz parkowania na ul. Wyspiańskiego – na odcinku od Matejki do Głogowskiej.

– Kolejne odcinki ulicy na wysokości bieżących prac będą zwężane połówkowo, a na całym remontowanym odcinku czasowo wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się. Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie oraz wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazem.
Ruch pieszy na odcinku bieżących prac kierowany będzie na drugą stronę ulicy. Na czas prac w rejonie przystanku autobusowego zostanie on przesunięty w stronę ul. Głogowskiej. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji. Nie przewiduje się zmiany aktualnego ograniczenia prędkości pojazdów wynoszącego 30 km/godz.
– tłumaczy ZDM.

Remont chodnika na ul. Wyspiańskiego będzie kosztować 400 tysięcy złotych. Inwestycja zostanie sfinansowania z wpływów za postój w Strefie Płatnego Parkowania oraz częściowo ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: