Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sztuka z okna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sztuka z okna
08-03-2023 05:11   Janusz Ludwiczak
W Klubie "Krąg" można oglądać wystawę prac malarskich i fotografii przygotowaną przez Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej.

– Od wieków OKNO jest często powtarzającym się motywem w sztuce, szczególnie w malarstwie, a także od czasów jej powstania – fotografii. Ze względu na swe walory i możliwości, ten pozornie zwykły element naszych domów i mieszkań fascynuje artystów, wzrusza i budzi refleksje widzów.
Najczęściej pojawia się jako metafora dla percepcji i poznania; dla tworzenia nastroju i szczególnej atmosfery, wyrażania emocji, dokonania introspekcji, patrzenia "oczyma duszy". W oknie widziano także symbol nadziei, wolności, swobody, wyjścia poza horyzont, ale także nostalgii, samotności, cierpienia i niewoli
– wskazuje Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

I właśnie z różnorodnością podejścia do motywu okna zmierzyli się artyści, których prace malarskie i fotografie możemy zobaczyć na wystawie "Sztuka z okna".

– Światło, kształty, kolory, kontrast – podkreślają często różnice między wewnętrznym a zewnętrznym światem, których granicą staję się właśnie okno. Niezależnie od sposobu ujęcia i interpretacji, każda praca na wystawie to także okno do dusz artystów, ich wrażliwości i kreatywności – podsumowuje Izabella Hermanowska.

Wystawę "Sztuka z okna" można oglądać do 16 marca w dni robocze w godz. od 10:00 do 20:00 w sali małej domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37.


Fot: Andrzej Radwański

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: