Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Młodzieżowa olimpiada - w Poznaniu czy w Chinach? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Młodzieżowa olimpiada - w Poznaniu czy w Chinach?
10-02-2010 10:48   Janusz Ludwiczak
Już dziś wieczorem okaże się, czy Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w 2014 roku odbędą się w Poznaniu czy w chińskim Nanjing.

Co prawda sportowe emocje związane z XXI Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Vancouver czekać będą nas już od piątku, to jednak już dziś, ok. godz. 22:00 Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosi nazwę miasta, który będzie gospodarzem Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku.

Poznań od kilku miesięcy ubiega się o to, by już za cztery lata gościć młodych sportowców w wieku od 14 do 18 lat. Po raz pierwszy pomysł zorganizowania Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich pojawił się w 2001 roku, a jego twórcą był Jacques Rogge. Sześć lat później, 6 lipca 2007 roku członkowie MKOL, na 119 sesji w Gwatemali, potwierdzili organizację młodzieżowej wersji igrzysk olimpijskich. Zawody odbywać się będą w cyklu czteroletnim, począwszy od roku 2010 (igrzyska letnie) i 2012 (igrzyska zimowe). MKOL przykazał by w zawodach letnich mogło brać udział maksymalnie 3500 osób, a w zimowych 970. W programie młodzieżowej olimpiady ma znaleźć się 26 dyscyplin.

Dotychczasowymi konkurentami Poznania były meksykańskie miasto Guadalajara oraz Nanjing w Chinach. Meksyk jednak parę tygodni temu wycofał się ze startowania o gospodarza młodzieżowej olimpiady w 2014 roku.

Dziś wieczorem w kanadyjskim Vancouver, gdzie już pali się znicz XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich dowiemy się czy Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w 2014 roku odbędą się w stolicy Wielkopolski czy 8-milionowym mieście Nanjing w Chinach.

Jeśli MKOl wybierze nasze miasto, to już za cztery lata nawet 3,5 tysiąca młodych sportowców będzie zmagało się w kilku dyscyplinach olimpijskich.


Fot: Urząd Miasta Poznania, poznan.pl

Komentarze (1)

10-02-2010 21:27:17
max
Już za pół godziny się dowiemy. Ja mówię, że przegramy. Gdzie 8 milionowe miasto do pół milionowej prowincji?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: