Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Balkon przy Matejki nagrodzony przez miasto - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Balkon przy Matejki nagrodzony przez miasto
09-12-2022 07:15   Janusz Ludwiczak
Balkon państwa Doroty i Macieja Majewskich przy ul. Matejki 53 zajął trzecie miejsce w tegorocznej edycji konkursu "Zielony Poznań".

Już po raz 29. odbył się konkurs "Zielony Poznań", którego celem jest kształtowanie u mieszkańców postaw proekologicznych, zachęcenie do dbania o tereny zielone w miejscu zamieszkania i pracy. W konkursie mogli wziąć udział mieszkańcy, którzy ukwiecają swoje balkony, przydomowe ogrody czy swoje działki, a także do przedsiębiorców.

– Wpłynęło 37 zgłoszeń od mieszkańców, z czego najwięcej, bo 12 w kategorii balkony, a także: ogród przydomowy – 7, zielone podwórko – 7, kwietnik osiedlowy – 6, zieleniec – 3, pasy zieleni – 3, okno – 1, kwietnik zakładowy – 1 oraz loggia – 1 – wyjaśnia Sylwia Badzińska z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Do etapu miejskiego zgłoszone zostały dwa obiekty: balkon przy ul. Matejki oraz ogród przy ul. Krauthofera 35.

– Konkurs składa się z dwóch etapów (osiedlowy i miejski). W pierwszym etapie - osiedlowym konkursu, przedstawiciele Rad Osiedli, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz stowarzyszeń działających na rzecz działkowców dokonali do 20 lipca oceny i wyboru zgłoszonych obiektów. Najwyżej ocenione z nich przeszły do etapu drugiego konkursu - miejskiego. Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta, powołana przez Prezydenta Miasta Poznania, wybrała najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty zgłoszone w pięciu kategoriach konkursu – wyjaśnia Ewelina Murzydło z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

Do XXIX edycji konkursu "Zielony Poznań" zgłoszono w sumie 2 312 obiektów, z czego do etapu miejskiego przeszło 82 z nich.

– Komisja wyłoniła 15 laureatów w poszczególnych kategoriach oraz przyznała 11 wyróżnień, w tym wyróżnienie Dyrektora Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu UAM w Poznaniu w kategorii "Zieleń i woda" oraz wyróżnienie Kierownika Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – objaśnia Ewelina Murzydło.

W kategorii "balkony" trzecie miejsce zajęli państwo Dorota i Maciej Majewscy za przystrojenie balkonu przy ul. Matejki 53. To już ich kolejne wyróżnienie.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

01

paź

19:00
Rynek Łazarski
Cyrkowo-ogniowe show na pożegnania Łazarskiego Lata (Abstract show)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: