Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marsz Niepodległości przejdzie koło dworca i Targów. Będzie spokojnie? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marsz Niepodległości przejdzie koło dworca i Targów. Będzie spokojnie?
11-11-2022 06:46   Janusz Ludwiczak
Po południu po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się Marsz Niepodległości. Cześć osób obawia się, że demonstracja może być niespokojna.

Poznański Marsz Niepodległości pod hasłem "Łączy nas Polska" wyruszy o godz. 14:00 z Rynku Wildeckiego i następnie przejdzie pod pomnik Powstańców Wielkopolskich przy zbiegu ulic Wierzbięcice i Królowej Jadwigi. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem uczestnicy udadzą się ulicą Matyi i Mostem Dworcowym pod Targi, a następnie ulicą Roosevelta i Rondem Kaponiera dotrą na Plac Mickiewicza.

– Moje serce się raduje na myśl że po raz pierwszy ulicami naszego pięknego miasta przejdzie Poznański Marsz Niepodległości. Zapraszamy na niego każdego kto w sercu ma Polskę i utożsamia się z naszą Ojczyzną. Będziemy szli wszyscy ponad podziałami ponieważ łączy nas Polska. Tego dnia na bok odłożymy wszystko co nas dzieli i skłóca a podkreślać będziemy wszystko co nas łączy. Mam nadzieję że jest to początek pięknej tradycji, która co roku będzie celebrowana w naszym mieście – powiedział Paweł Malicki, współorganizator Poznańskiego Marszu Niepodległości.

Organizatorzy zapowiadają, że w Poznaniu nie dojdzie do takich incydentów, jakie zdarzały się podczas Marszów Niepodległości w Warszawie, we Wrocławiu czy w Kaliszu.

– Wszystkie kontrowersyjne hasła będą niemile widziane. Straż marszu będzie upominać, a jeśli ktoś się nie podporządkuje, poprosimy policję o wykluczenie takiej osoby z marszu – zapowiedział Paweł Malicki.

Organizacją wydarzenia zaniepokojeni są lewicowi działacze, którzy obawiają się, że w Poznaniu może dojść do zamieszek.

– Wszyscy wiemy jak kończyły się warszawskie Marsze Niepodległości, gdzie dochodziło do aktów przemocy, aktów wandalizmu. Mieliśmy do czynienia z podpaleniem prywatnego mieszkania – powiedział Przemysław Czechanowski z Lewicy Razem.

– "Nie da się oddzielić organizatorów od ich brunatnych poglądów. Nie ma żadnej gwarancji, że na marszu nie pojawią się znów hasła godzące w konstytucyjnie chronioną godność ludzi, w tym społeczności żydowskiej, ukraińskiej czy LGBT+, na którą szczuje Konfederacja" – wskazują aktywiści z kolektywu PyRa.

Organizatorzy zapowiedzieli, że w Marszu Niepodległości zabronione będzie noszenie "obcych" flag – tęczowych i innych państw, nawet ukraińskich.

– Prezydent Poznania nie ma prawnych możliwości zakazania przeprowadzenia zgłoszonego zgodnie z prawem zgromadzenia. Zawiadomienia dotyczące zamiaru przeprowadzenia zgromadzeń zostały złożone w odpowiednim terminie i zawierały wszystkie informacje określone w ustawie. W związku z powyższym miasto Poznań wykonało wszystkie czynności określone prawem. Prezydent Poznania nie ma prawnych możliwości zakazania przeprowadzenia zgłoszonego zgodnie z prawem zgromadzenia – Maciej Kubiak z Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania.

W związku z przejściem Marszu Niepodległości w godzinach popołudniowych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i tramwajowym w rejonie dworca Poznań Główny, Mostu Dworcowego, ulicy Głogowskiej i Roosevelta.

ZOBACZ TAKŻE: 4,5 tys. osób weźmie udział w Biegu Niepodległości – Grunwaldzka zamknięta


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: