Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

4,5 tys. osób weźmie udział w Biegu Niepodległości – Grunwaldzka zamknięta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
4,5 tys. osób weźmie udział w Biegu Niepodległości – Grunwaldzka zamknięta
11-11-2022 06:06   Janusz Ludwiczak
Punktualnie o godz. 11:11 wystartuje Bieg Niepodległości, w którym weźmie udział 4,5 tysiąca osób. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. W związku z organizacją wydarzenia zamknięta dla ruchu będzie ulica Grunwaldzka, objazdami będą jeździć tramwaje linii nr 6 i 15.

Pierwszy Bieg Niepodległości odbył się dokładnie 5 lat temu. Tym razem biało-czerwony korowód biegaczy przemierzy 10-kilometrową trasę wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Start i meta znajdować będzie się w rejonie ulicy Śniadeckich.

– Nowa trasa niewątpliwie jest szybka, płaska i sprzyjająca by zarówno zawodowcy jak i amatorzy uzyskali na koniec sezonu świetne wyniki. W ramach tegorocznej edycji odbędą się 11 Mistrzostwa Polski Kobiet na 10 kilometrów. Wśród faworytek upatrujemy Izabeli Paszkiewicz a niespodziankę może sprawić świeżo upieczona Mistrzyni Polski na 5km , Sabina Jarząbek – wyjaśnia Artur Kujawiński, dyrektor Biegu Niepodległości RunPoland.

Start biegu zaplanowano na godzinę 11:11.

W związku z organizacją Biegu Niepodległości z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno pasażerowie komunikacji miejskiej, jak i kierowcy.

Do godz. 16:00 tramwaje linii nr 6 kursować będą objazdem przez Głogowską, Hetmańską, Reymonta i rondo Jeziorańskiego. Z kolei "piętnastka" pojedzie przez Dąbrowskiego i Przybyszewskiego.

Zamknięta dla ruchu będzie ulica Grunwaldzka, na odcinku od Bukowskiej do Junikowa.

– Ruch pojazdów na trasie biegu zostanie wstrzymany i będzie wznawiany stopniowo po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Utrudnień w ruchu w rejonie trasy biegu można spodziewać się w godzinach od 10:00 do 14:00. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu, a ruch tramwajowy i autobusowy zostanie podporządkowany czasowej organizacji ruchu – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Przejazd poprzeczny przez trasę biegu udostępniany będzie w miarę możliwości przez śluzy na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ul.: Szylinga/Matejki, Wojskową, rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego, Grochowską, Bułgarską/Jugosłowiańską, rondem Skubiszewskiego, Cmentarną/Wieruszowską. Nie będzie możliwości wjazdu na ul. Grunwaldzką z innych wylotów poprzecznych na trasie biegu.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: