Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pod rosyjskim konsulatem zapalili znicze dla ofiar wojny w Ukrainie {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pod rosyjskim konsulatem zapalili znicze dla ofiar wojny w Ukrainie {►FILM}
02-11-2022 15:46   Janusz Ludwiczak
1 listopada, pod konsulatem Federacji Rosyjskiej przy Bukowskiej spotkali się obywatele Ukrainy, ale także Białorusi i Polacy, by oddać cześć tym, którzy zginęli w wyniku wojny.

– 1 listopada to dzień zadumy, wspomnień za tych, którzy polegli, stracili życie. Wśród nich byli nie tylko żołnierze, ale osoby cywilne, wolontariusze, którzy nieśli pomoc. Spotkaliśmy się pod konsulatem oprawców. To miejsce już dawno nie powinno istnieć. Ludzie, którzy znaleźli się w Polsce na szczęście znaleźli pomoc, ale zostali pozbawieni swoich domów, spokojnego życia – powiedział Marcin Staniewski, jeden z organizatorów wydarzenia.

Zbierane są podpisy pod petycją. Zdaniem inicjatorów w budynku przy ul. Bukowskiej 53 zamiast rosyjskiego konsulatu powinien powstać ośrodek dla uchodźców.

– Chcemy, by miejsce to służyło ku dobremu, tym, którzy potrzebują pomocy. Mogłoby powstać tutaj centrum pomocy dla osób objętych wojną. W tej sprawie pisaliśmy już do władz miejskich i władz centralnych. Miasto przyznało, że to nie jest ich kompetencja. Od MSWiA nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi – wskazuje Marcin Staniewski.

Marcin Staniewski, który od początku wojny organizuje cykliczne demonstracje przeciwko wojnie chciałby przed rosyjskim konsulatem zorganizować wystawę.

– Chcemy pokazać jak naprawdę wygląda wojna, jakie niesie ze sobą skutki. Jeździmy regularnie do Charkowa, Iziumu, Krematorska, Buczy. Pomagamy ludziom, którzy potrzebują pomocy – dodaje Marcin Staniewski.

Kolejna demonstracja pod rosyjskim konsulatem ma odbyć się 24 listopada o godz. 18:00, w 9. miesięcznicę wybuchu wojny.

Wojna w Ukrainie, która wybuchła 24 lutego ok. godz. 5 czasu polskiego trwa już ponad 250 dni. Według Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR) w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło blisko 6 tysięcy cywilów, a ponad 8,2 tys. osób zostało rannych. Jednak liczba ofiar jest znacznie wyższa, gdyż intensywne walki opóźniają tworzenie raportów i zestawień. Same wojska rosyjska tworzą masowe groby i zatajają dowody zbrodni. Większość ofiar zginęła w wyniku ostrzału rakietowego i ciężkiej artylerii. Według władz Ukrainy ofiar cywilnych może być ponad 28 tys.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: