Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz usiany zaspami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz usiany zaspami
03-02-2010 12:17   Janusz Ludwiczak
Co raz więcej łazarskich ulic jest nieodśnieżonych. Zaspy zalegają też na przystanku Głogowska/Hetmańska, gdzie pasażerowie mają problem z dostaniem się do biletomatu - skarżą się nasi Czytelnicy.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy sporo maili na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) o zasypanych ulicach i zalegających zaspach w całej dzielnicy.

Nie wiem, czy tak jest na całym Łazarzu i Grunwaldzie, ale w naszej części, przy Bogusławskiego czuję się jak bohaterka filmu Przystanek Alaska. Śniegu na ulicach jest po kolana, nikt tego nie sprząta. Tam nikt nawet nie próbuje tego odśnieżyć.
Ponadto administratorzy cały śnieg przesuwają na ulicę. Moje piękne autko stało się ścianą dla śnieg i jak tu super zacząć dzień. Dziś chcąc otworzyć drzwi od strony pasażera musiałam wejść w nasypaną zaspę o wysokości 70 cm i tylko niech mi nikt nie mówi – gdzie oni biedni mają odgarniać śnieg, bo akurat u nas mogą pod żywopłot
- skarży się w mailu nasza Czytelniczka, p. Małgorzata.

Redakcja portalu lazarz.pl sprawdziła i faktycznie zarówno ulica Bogusławskiego jak i wiele bocznych ulic jest nie odśnieżonych. Błoto pośniegowe zalega też na skrzyżowaniu ulic Bogusławskiego i Morawskiego, a problem z wyjazdem z miejsc parkingowych mają samochody.

To nie jedyny problem nie odśnieżonych miejsc na Łazarzu. Zaspy śniegu zalegają przy sygnalizatorach świetlnych, gdzie problemy mają piesi. Aby wcisnąć przycisk "po zielone światło" muszą wejść wyżej, na zaspy śniegu.

Nie najlepiej jest też na przystankach tramwajowych. Problem z dostaniem się do biletomatów mają pasażerowie MPK:
Zastanawiam się czy MPK ma środki na odśnieżanie przystanków? Głogowska jest odśnieżona w połowie, a przystanki może w trzech czwartych. Biletomat stoi na śnieżnej górce, z której zjeżdżam próbując zbliżyć mój wzrok krótkowidza do ekranu - narzeka pani Katarzyna, w mailu przesłanym na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje dotyczące zimowego utrzymania ulic administrowanych przez Zarząd Dróg Miejskich całodobową pod numerem infolinii 61 64 77 231. Jak zapewnia ZDM wszystkie przypadki są dokładnie sprawdzane.


Fot: naszej Czytelniczki p.Katarzyny (1), Jan Kurek (2-6), Janusz Ludwiczak (7-25)

Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675.

Komentarze (3)

03-02-2010 19:46:09
Krzysiek z Bogusławskiego.
Witam. No tak jest, są zaspy ale chodnikiem można przejść a do auta ciężko trochę jest dojść, ale jakoś sobie radzę bez problemu. Trochę jest problemu z ruszeniem z tego śniegu ale jak ktoś wie jak ruszyć to zawsze wyjedzie. :-) Nie jest tak źle, że nie można niby przejść. Zima to zima. Robi się co się da. Nasza Pani która odgarnia śnieg przed domem bardzo dobrze się spisuje i jestem zadowolony. Pozdrawiam.
03-02-2010 14:07:17
kasia
Boję się, że te stwardniałe zaspy otaczające słupy z przyciskiem "zielone światło" oraz biletomaty (a także zalegające wokół krawężników, nawet na Głogowskiej) nie dadzą się już usunąć łopatą, trzeba by jakiejś maszyny. A można było nie doprowadzać do takiego stanu... Welcome to Głogowska Exposure... (Przystanek Głogowska wita Was.. ;)
03-02-2010 13:52:07
max
Czy ZDM na prawdę nie umie odśnieżyć miasta? My tu mówimy o małych uliczkach, a zobaczcie co sie dzieje z głównymi ulicami. Nie dawno przez skrzyżowanie Głogowska/Potockiej/Potworowskiego nie dało się przejść, bo drogowcy zasypali przejście dla pieszych.
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: